Euro
14.3963
-0.5%
Dolar
12.7496
-0.52%
Altın
732.5
-0.34%
Borsa
1.809
1.82%
Bitcoin
731.952
1.06%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C

  ABD savaş uçakları IŞİD'i vurdu

  Suriye İnsan Hakları Gözlem Evi ABD'nin IŞİD'i vurduğunu açıkladı.
  • 24.09.2014 - 09:37
  ABD savaş uçakları IŞİD'i vurdu

  ABD savaş uçakları IŞİD i vurdu #1

  ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığından yapılan açıklamada, Amerikan güçlerinin bombardıman ve uzaktan kumandalı uçaklarla IŞİD hedeflerine yeni saldırılar gerçekleştirdiği duyuruldu.

  IŞİD'E AİT ARAÇLAR TAHRİP EDİLDİ

  Suriye'de Deyr Ez Zor'un güneybatısında düzenlenen iki hava saldırısında IŞİD'e ait silahlı bir araca zarar verildiği, bir aracın da imha edildiği belirtildi. Irak'ta başkent Bağdat'ın kuzeybatısındaki saldırıda ise örgüte ait bir silahlı aracın tahrip edildiği kaydedildi. Uçakların operasyonun ardından bölgeden güvenli bir biçimde ayrıldığı ifade edildi.

  PENTAGON: IŞİD'LE SAVAŞ YILLAR SÜREBİLİR

  ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un sözcüsü BBC'ye yaptığı açıklamada, Irak Şam İslam Devleti'yle mücadelenin yıllar alabileceğini söyledi. Sözcü John Kirby, Suriye'deki IŞİD hedeflerine yönelik Salı gece yarısı ABD öncülüğünde başlatılan operasyonda örgütün "yeteneklerinin kırıldığını" da belirtti.

  Sözcü, operasyonda belirlenen hedeflerin başarıyla vurulduğunu ancak IŞİD'in değişen koşullara hızlı ayak uyduran bir örgüt olduğunu vurguladı. Kirby "IŞİD günler ya da haftalar içinde bitirilemeyecek ciddi bir tehdit oluşturuyor. Çok ciddi bir operasyon gerektiriyor. Bu yıllar sürebilir" dedi.

  ABD Dışişleri Bakanı John Kerry de, IŞİD'e karşı kurulan uluslararası koalisyona katılan ülke sayısının 50'yi aştığını duyurdu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir