Petrol
98.06
-1.55%
Euro
18.4197
-0.61%
Dolar
17.9417
0.02%
Altın
1.036
0.40%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
432.664
-1.40%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C

  Kahramanmaraş'ta Suriyeli istemiyoruz gerginliği

  Kahramanmaraş'ta Suriyeli sığınmacıların kaldığı çadır kente yürümek isteyen guruba polis izin vermedi.
  • 14.07.2014 - 08:46
  Kahramanmaraş'ta Suriyeli istemiyoruz gerginliği

  Kahramanmaraş ta Suriyeli istemiyoruz gerginliği #1

  Suriyelilerin gitmesini isteyen ve polislerin uyarılarıyla ara sokaklara dağılan kalabalık, önlerine çıkan ve içerisinde Suriyelilerin bulunduğu bir otomobile saldırdı. Suriyeli aileyi linç etmek isteyen grubu, polisler cop kullanarak dağıttı. Kalabalık daha sonra Azerbaycan Bulvarı'ndaki Büyükşehir Belediyesi'ne doğru yürümeye başladı. Uyarılara rağmen dağılmayan gruba belediye kavşağında polis zırhlı araçlardan basınçlı suyla müdahale edildi. Dağılan gruptakiler ise müdahaleye karşılık TOMA'lara taş attı. Polisin yetersiz kalması üzerine olay yerine Jandarmalar geldi. Grubun 'En büyük asker bizim asker' sloganıyla karşıladığı grup, jandarmaların önüne geçerek polisleri yuhaladı. İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun Doğan ve Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar'ın ikna etmeye çalıştığı grup, kavşakta oturarak Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'u istifaya çağırdı. 

  Kahramanmaraş ta Suriyeli istemiyoruz gerginliği #2

  TABELALAR SÖKÜLDÜ, ESNAF KEPENK KAPATTI

  Öğleden sonra başlayan olaylarda bazı gruplar, üzerinde Arapça yazıların bulunduğu işyerlerinde asılı tabelaları yerinden söktü. Bunun üzerine çoğu esnaf işyerlerini kapatarak evlerine döndü. İşyerlerine kilit vuran esnafın dükkanlarını kapatmasıyla gerginliğin sürdüğü kentte bazı ana yollar da trafiğe kapatıldı.

  Kahramanmaraş ta Suriyeli istemiyoruz gerginliği #3

  SURİYELİ AİLENİN BULUNDUĞU OTOMOBİL LİNÇ EDİLMEK İSTENDİ

  Gruptakiler, Kıbrıs Meydanı'nda pak halindeki Suriye plakalı bir otomobilin camlarını kırarak zarar verdi. Başka bir grup ise Kent Parkı'nda önlerine çıkan ve içerisinde Suriye ailenin bulunduğu başka bir otomobile de saldırdı. Otomobilin camlarını kırarak, Suriyeli aileye saldıran kalabalık, polisin havaya ateş açmasıyla bölgeden uzaklaştı. Suriyeli ailesi ise kırık camlı ve hasar gören otomobille yoluna devam etti.

  Kahramanmaraş ta Suriyeli istemiyoruz gerginliği #4

  2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Çıkan arbede ve olaylarda polis 2 kişiyi gözaltına aldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir