Petrol
94.14
-1.01%
Euro
18.262
0.04%
Dolar
17.9589
0.00%
Altın
1.028
0.09%
Borsa
2857
0.00%
Bitcoin
434.205
-1.99%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Abdullah Cömert davası ertelendi

  Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Abdullah Cömert’in ölümüne ilişkin davada ertelendi.
  • 03.02.2015 - 18:04
  Abdullah Cömert davası ertelendi

  dava

  Balıkesir Adliyesi’nde görülen Abdullah Cömert davası mahkeme heyetinin kararı ile 1 Nisan tarihine ertelendi.

  DAVA ERTELENDİ

  Mahkemede Abdullah Cömert’in avukatları dava dosyasında bulunan CD ve evrakların bir dizine bağlanması için talepte bulundu. Mahkeme talebi değerlendirerek davayı 1 Nisan tarihine erteledi.

  BURADA YARGILANAN CÖMERT'İN KATİLLERİ DEĞİL

  Dava sonrası konuşan CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, "Türkiye’de polis şiddetinin cana mal olduğunun en önemli davasıdır. Burada yargılanan Abdullah Cömert’in katilleri değil, demokrasiyi katleden özgürlüğe kast edenler yargılanıyor" dedi.

  CHP'Lİ VEKİLDEN YUNANİSTAN ÖRNEĞİ

  Davayı izleyen CHP Milletvekili Sinan Aygün ise, "Sanık A.K. bir haftalık gaz kullanım eğitimi aldığını söyledi telekonferans sisteminde. Bir haftalık eğitim ile binlerce gencin üzerine gaz bombası attığını itiraf etti. Bir haftalık eğitim ile gaz bombasını dünyanın hiçbir yerinde attıramazsınız. Abdocan cinayeti bu ifade ile ortaya çıktı. Yunanistan yeni hükumeti Syriza, polisin silahına el koydu. Polis artık Yunanistan’da hiçbir gösteriye silahlı olarak müdahale etmiyor" dedi.

  BABA CÖMERT: OĞLUMUZ KASTEN ÖLDÜRÜLDÜ

  Abdullah Cömert’in babası Edip Cömert de, "Silah ve bomba eğitimi gördüğünü kendi ifadesi ile söyledi. Kendisi bir hafta kurs gördüm diyor. Bir hafta kurs görme ile silah kullanılamaz. Bizim oğlumuzu kasten öldürmüştür" şeklinde konuştu. Anne Hatice Cömert ise, adalet istediğini söyledi.

  ANNE CÖMERT: HAKİMİN BİR ŞEYLER YAPMASI LAZIM

  Anne Cömert, "Niye bizi buraya sürüklüyorlar. A.K. tutuklu değil. 20 ay geçti katil tutuklu olmaz mı? Hala görev başında, takım elbiseli, tıraş olmuş. Benim oğlum toprak altında. Hakimin bir şeyler yapması lazım" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir