Euro
15.6404
0.58%
Dolar
13.7975
0.81%
Altın
787.38
0.32%
Borsa
2.036
1.56%
Bitcoin
690.260
-0.62%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Abdullah Gül için devlet mezarlığı yapılacak

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Abdullah Gül'ün Kayseri'de gömülmek istediğini ve kendisi için devlet mezarlığı hazırlanacağını söyledi.
  • 25.09.2014 - 13:15
  Abdullah Gül için devlet mezarlığı yapılacak

  Abdullah Gül için devlet mezarlığı yapılacak #1

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ölümü halinde Kayseri'ye gömülmek istediğini, bu nedenle kendisi için şehir mezarlığının girişinde devlet mezarlığı hazırlanacağını söyledi.

  "DEVLET MEZARLIĞI OLUŞTURACAĞIZ"

  Bu konuyu Büyükşehir Belediye Meclisi'nden geçireceklerini anlatan Başkan Mehmet Özhaseki şunları söyledi;

  "Onbirinci Cumhurbaşkanımız, Kayseri'ye son gelişlerinde mezarının Kayseri'de olması konusunda bize, Allah gecinden versin vasiyet gibi sözler sarf etti. Sayın Gül, baba ocağı Kayseri'yi çok sevdiğini ve o nedenle mezarının burada olmasını istediğini söyledi. Onun bu sözleri üzerine Büyükşehir Belediye Meclisi'nden karar alıp, Şehir Mezarlığı'nın girişindeki taziye evinin hemen arkasındaki yeşil alanda devlet mezarlığı oluşturacağız."

  "HER SIKINTIMIZDA ONUN KAPISINI ÇALDIK"

  Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı döneminde Kayseri'yle çok ilgilendiğini belirterek, "Her sıkıntımızda onun kapısını çaldık" diye konuştu

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir