Dolar
6.8624
-0.0233%
Euro
7.83
0.0511%
Altın
1807.85
-0.0889%
Borsa
117741.1
-0.5553%
G. Altın
398.856
-0.1364%
Bitcoin
63366.5
-0.5827%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Ablası namus cinayetinde öldürülen çocuk PKK'yı ele verdi

  Şırnak'ta PKK operasyonu yapılmasına neden olan 16 yaşındaki çocuğun, ablası 'namus' gerekçesiyle öldürülünce "itirafçı" olduğu ortaya çıktı.
  • 24.06.2014 - 09:36
  Ablası namus cinayetinde öldürülen çocuk PKK'yı ele verdi

  Ablası namus cinayetinde öldürülen çocuk PKK'yı ele verdi #1

  Şırnak’ta güvenlik birimlerine PKK’nın faaliyetlerine ilişkin bilgiler verince “gizli tanık” yapılan ve Ankara’da koruma altına alınan 16 yaşındaki çocuğun hikâyesinin detayları ortaya çıktı. Çocuk, ablası ‘aile meclisi’ kararıyla ‘namus’ gerekçesiyle öldürülünce gizli tanık olmaya karar vermiş.

  'TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ' OLMAKTAN TUTUKLANDILAR

  Çocuğun verdiği bilgiler doğrultusunda aile üyelerinin de aralarında olduğu kişiler ‘terör örgütü üyesi olmak’ iddiasıyla tutuklanmış, örgüte ait olduğu öne sürülen büyük bir cephanelik de bulunmuştu.

  16 YAŞINDAKİ ÇOCUK "GÜVENLİ EV"E GETİRİLDİ, PKK EVİ BASTI

  16 yaşındaki çocuk, can güvenliğinin sağlanması amacıyla “gizli tanık” yapılarak Şırnak’tan gizlice çıkarıldıktan sonra Ankara’da koruma altına alındı. Çocuğun koruma polisleriyle birlikte yaşadığı, “güvenli evi” tespit eden PKK, 16 yaşındaki gizli tanığa yönelik suikast girişiminde bulundu. Polisler ateşle karşılık verdi. Gizli tanık daha sonra yeni bir güvenli eve yerleştirildi.

  PKK ile ilgili tüm haberler

  GİZLİ TANIK OLMASININ ALTINDA YATAN TRAJİK OLAY

  Milliyet’in aldığı bilgilere göre, çocuğun gizli tanık olmasının arkasında son derece tirajik bir olay yatıyor. İddiaya göre, çocuğun bir ablası kısa bir süre önce “namus” gerekçesiyle ‘meclisi kararı’ ile öldürüldü. Ablasına yapılanlar nedeniyle emniyet birimlerine gidip örgüt hakkında bilgiler veren çocuğun “Masum kardeşime nasıl kıydılar, onu nasıl öldürdüler anlayamıyorum. Onlara çok kızgınım” dediği öne sürüldü.

  GÜVENLİ EV NASIL TESPİT EDİLDİ?

  Güvenli evin, PKK tarafından nasıl tespit edildiğine ilişkin başlatılan çalışmada da yeni bilgilere ulaşıldı. Gizli tanığın polislerle alışverişe çıktığı sırada, Şırnak’tan tanıdığı, PKK ile ilişkisi olan bir kişinin kendisini gördüğünü, ancak korktuğu için bunu yanındaki koruma polislerine söyleyemediğini anlattığı öğrenildi. Bu kişinin, daha sonra da durumu PKK’ya ilettiği sanılıyor. 

  Görüş Bildir