Petrol
112.78
0.54%
Euro
17.4428
0.32%
Dolar
16.6746
0.22%
Altın
977.2
0.43%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
338.190
-1.45%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Adana'da 10 yaşındaki çocuk dolandırıldı

  Adana'da 10 yaşındaki çocuk kendisi arayan sahte polise, annesinin 5 bin lira değerindeki altınlarını kaptırdı.
  • 20.01.2016 - 10:50
  Adana'da 10 yaşındaki çocuk dolandırıldı

  Adana da 10 yaşındaki çocuk dolandırıldı #1

  Olay Çukurova ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi 77238 Sokak Reyhan Apartmanı'nda meydana geldi. Anne Arzu ve baba Bekir Yıldız sabahleyin işe gittikten sonra 10 yaşındaki çocukları F.C.Y. evde yalnız kaldı. Saat 12.00 sıralarında evin telefonu çaldı.

  "BABANIZ CEZAEVİNE GİRECEK"

  Telefonu açan F.C.Y.'ye telefondaki kişi, kendisinin polis olduğunu söyleyerek, "Öncelikle sakin olun. Dün akşam Adana'da bir kuyumcu soyuldu. Polis kuyumcuda yaptığı incelemede sizin babanızın kimliğini buldu. Babanızın adı Bekir Yıldız. Biz şimdi bu soruşturmayı yürütüyoruz, çok gizli bir soruşturma. Bu soygunu sizin babanızın yapmadığını biliyoruz ancak yüklü miktarda altın çalınmış. Babanız cezaevine girecek. Bu nedenle evde ne kadar altın varsa parmak izi çalışması yapacağız. Bu nedenle onları bize vermeniz gerekiyor. Aksi takdirde babanız hiç işlemediği suçtan cezaevine girebilir. Yanımızda savcı bey de var. Soruşturmayı o yürütüyor" dedi.

  "ANNEMİN ALTINLARINI VEREYİM"

  Bunun üzerine F.C.Y., "Evde annemin günden sonra aldığı altınlar var onları vereyim" dedi. Sahte polis çocuğa telefonu kapatmaması gerektiğini söyleyip eve bir kişi gönderdi. Çocuk bu arada evdeki bütün altınları toplayıp eve gelen kişiye verdi.

  HAKİM DAYISINA TELEFON AÇTI

  Çocuk 5 bin lira değerinde altını verdikten sonra konuşmalar arasında savcının da olduğunu duyduğu için hakim dayısını telefonla arayıp, "Dayı beni arayıp polis olduğunu söyleyen şahıslar oldu babam cezaevine girecekmiş bu nedenle onlara altın verdim" dedi.

  ÇEVREDE ARAŞTIRMA BAŞLATILDI

  Olayın telefon dolandırıcılığı olduğunun ortaya çıkmasının ardından polis güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek çevrede araştırma yapmaya başladı. F.C.Y.'nin ise hala yaşadığı olayın şokunu üzerinden atamamış olduğu görüldü. F.C.Y., "Babam cezaevine girecek diye korktum o yüzden altınları verdim" dedi.

  "ÇOK FAZLA DEĞİL 5 BİN LİRA"

  Baba Bekir Yıldız ise "Çocuğa, 'kuyumcuda hırsızlık olayı yaşandı. Bunu babanızın yaptığı söyleniyor evdeki altınları vermezsen baban cezaevine girecek' diye korkutup altınları almışlar. Çok fazla değil 5 bin lira değerinde altın vermiş. Altınları eşim yeni almıştı birkaç parça bileklik, künyeydi" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir