Petrol
97.05
0.00%
Euro
18.4025
-0.07%
Dolar
17.8554
-0.08%
Altın
1.026
-0.35%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
428.650
2.09%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Adana'da 6 yaşındaki çocuğun stresten psikolojisi bozuldu

  Adana'da ilkokul birinci sınıf öğrencisi çocuğa, yaşadığı strese bağlı "akut stres bozukluğu" tanısı konuldu.
  • 05.05.2016 - 11:48
  Adana'da 6 yaşındaki çocuğun stresten psikolojisi bozuldu

  Adana da 6 yaşındaki çocuğun stresten psikolojisi bozuldu #1

  Z.B (43), E.B (39) çiftinin 6 yaşındaki oğlu İ.B, bu yıl ilkokul 1. sınıfa başladı. Çok zeki olan İ.B, hareketli bir çocuk olduğu için bu yıl 2 kez okul değiştirdi. İ.B, son kaydı yapılan okulda sorun yaşamaya başladı. Anne Z.B'nin iddiasına göre, sınıf öğretmeni, yaptığı yaramazlık nedeniyle oğluna sürekli şiddet uygulamaya başladı. Son olarak iddiaya göre, sınıf başkanının şikayet ettiği İ.B'yi öğretmeni müdür muavininin yanına götürdü. Burada müdür muavini İ.B'ye kötü davrandı. Daha sonra ise çocuk okuldan ayrılıp evine gitti.

  ÇOCUĞA AKUT STRES BOZUKLUĞU TANISI KONULDU

  Eve geldiğinde çok sessiz olan İ.B'nin annesi durumdan şüphelenip okula tekrar gitti. Burada sınıf öğretmeni ve müdür muavini ile tartıştı. Anne okulda çocuğuna kötü davrandıklarını ve şiddet uygulandığını ileri sürerek bu nedenle psikolojisinin bozulduğunu söyledi. Z.B çocuğunu Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne götürdü. Burada çocuğa "akut stres bozukluğu" tanısı konuldu. Anne bu rapor üzerine polis merkezine giderek öğretmen ve müdür muavininden şikayetçi oldu. Z.B, oğlunun çok zeki bir çocuk olduğunu biraz yaramazlık yaptığını kabul ettiğini belirterek, "Çocuk yaramaz diye onu sürükleyemez şiddet uygulayamazsınız. Benim oğlumun psikolojisini bozdular bunun hesabını verecekler" dedi.

  "KALBİM DURACAK GİBİ OLDU"

  İ.B ise sınıf öğretmeninin kendisini sürekli dövdüğünü, kadın müdür muavininin ise en son olaydan sonra çök kötü davrandığını kendisinin çok korktuğunu, korkusundan konuşamadığını belirterek, "Bana zorla özür dileyeceksin dedi. Ben korkumdan konuşamadım, özür bile dileyemedim. Kalbim duracak gibi oldu" diye konuştu. Okul yönetimi ise öğrencinin çok hareketli bir çocuk olduğunu zaman zaman sorun yaşandığını ancak sınıf öğretmeni ve müdür muavininin kötü muamele uygulamasının söz konusu olmadığını, sadece çocuğun ikaz edildiğini bildirdi. Buna rağmen çocuğun annesinin okulu basıp öğretmen ve müdür muavinine hakaret ettiğini belirten okul yönetimi, okulda oğluna şiddet uyguladığını ileri sürdükleri anneden de çocuğun psikolojisini bozduğu gerekçesiyle şikayetçi olacaklarını belirtti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir