Dolar
6.865
0.0612%
Euro
7.7856
0.1337%
Altın
1811.94
0.1503%
Borsa
119078.31
0.3081%
G. Altın
400.335
0.3567%
Bitcoin
64489.18
0.1378%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Adana'da eşinden şiddet gören kadın intihar etti

  Adana'da eşinden gördüğü işkence sonucu hastanelik olan ve baba evine dönen genç kadın "Ben ölmezsem kocam aileme zarar verecek" diyerek kendini trenin önüne attı.
  • 12.06.2014 - 14:34
  Adana'da eşinden şiddet gören kadın intihar etti

  Adana'da eşinden şiddet gören kadın intihar etti #1

  Olay, merkez Seyhan ilçesine bağlı Kavaklı Mahallesi'nde meydana geldi. İddialara göre, ortaokul mezunu olan ve fabrikada çalışan Edibe-Suphi Aygün çiftinin kızları 19 yaşındaki Seher Aygün, Hasan E. (23) ile 2013 yılının ekim ayında evlendi. Özel güvenlik elamanı olarak çalışan Hasan E, eşiyle baba ocağında yaşamaya başladı. Evlendikten hemen sonra Seher Aygün kocası tarafından şiddete maruz kaldı. Koca kıskançlık nedeniyle eşini evden dışarı çıkarmazken, kayın valide de kıza kötü davranmaya başladı.

  AÇ BIRAKILDI, DARP EDİLDİ

  Genç kız, evliliğinin üzerinden 40 gün geçtikten sonra evde bir odaya kilitlenerek bir hafta aç bırakıldı; eşi ve kayın validesi tarafından darp edildi. Darp sonucunda kolu kırılan ve ağır yaralanan Seher Aygün komşularının çağırdığı ambulansla hastaneye kaldırıldı. Bunun üzerine Seher Aygün'ün ailesi hastaneye akın etti. Aile, kızlarını bir daha eşinin yanına göndermedi. Baba Suphi Aygün, kızının eşinden ve ailesinden şikayetçi oldu. Mahkemeye verilen koca 3 ay evden uzaklaştırma cezası aldı.

  TRENİN ÖNÜNE ATLADI

  Bu sırada açılan mahkeme de devam ediyordu. Seher Aygün, ailesine hastaneden çıktıktan sonra korktuğu için bir şey söylemediğini, hep mutluymuş gibi davrandığını söyledi. Fakat aile, kızlarının kocasının yanına gitmesine izin vermedi. Ancak koca Hasan E, eşini telefonla arayıp sürekli tehdit etmeye başladı. Koca, bildiklerini anlatması halinde kardeşi Yusuf Aygün'ü öldürmekle tehdit etti. Genç kız annesine, "Tehditlerden bunaldım, ben ölmezsem kocam aileme zarar verecek" dedi. Dün de öğleden sonra düğün ve nişan fotoğraflarına annesiyle birlikte bakan Aygün, "Ben çok şey mi istedim. Evlenip mutlu olmak çocuk sahibi olmak istedim" diye ağladı. Seher Aygün, bir süre sonra, annesinin olmadığı sırada evden çıktı. Hemen evlerinin karşısında bulunan tren hattına çıkan genç kadın trenin önüne atlayarak intihar etti. Genç kadının cesedi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Otopsi yapılan cenaze bu sabah ailesi tarafından alınarak Kabasakal Mezarlığı'na toprağa verildi.

  "KIZIMI KOCASI ÖLDÜRDÜ"

  Kızının kocası yüzünden intihar ettiğini belirten anne Edibe Aygün, gözyaşları içinde, "Kızım düğün fotoğraflarına bakıp intihar etmeye gitti. Kızım evlendikten 40 gün sonra hastanelik oldu. Kızımı her gün dövermiş, işkence yaparmış. İlaç verdikten sonra ölmesi için evde bırakmışlar. Her türlü işkenceyi yapmışlar. Biz bunu kızım hastanelik olunca öğrendik. Kızımızı evimize aldık yine rahat vermedi. Kızımı sürekli tehdit etti. Kızımın ölümünden damat sorumlu. Onun yakalanıp cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

  Görüş Bildir