Adana'da FETÖ yalanıyla 237 bin lira dolandırdılar

Adana'nın Seyhan ilçesi Yenibaraj Mahallesi’nde meydana gelen olayda, yalnız yaşayan 87 yaşındaki Ferit Aydoğan’ı telefonla arayan dolandırıcılar, kendilerini polis olarak tanıtıp “Ben komiser Kemal, FETÖ’ye yapılan operasyonda kimlik fotokopiniz çıktı. Bu nedenle inceleme yapacağız. Evinizde altın ya da paranız varsa size göndereceğimiz polise verin. Operasyondan sonra size geri verilecek." diyerek yaşlı adamdan 237 bin lira alıp, kayıplara karıştı.

Yaşlı adam, bir süre sonra kendisini arayanlara döndüğünde kimseye ulaşamayınca dolandırıldığını anlayıp, polise başvurdu.

POLİS, DOLANDIRICILARI TESPİT ETTİ

Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Polis yaptığı çalışmada, olayı 21 yaşındaki Oktay S. ve K.G.’nin gerçekleştirdiğini belirledi.

Polis yaptığı operasyonda Oktay S.’yi yakaladı. Zanlı, emniyete getirilip sorguya alındı.

FETÖ yalanıyla dolandırıcılık VİDEO

"OLAYI BEN GERÇEKLEŞTİRMEDİM"

Suçlamaları kabul etmeyen Oktay S., ”K.G. benim yanıma geldi. Motosikletim ile bir yere gitmek istediğini söyledi. Daha sonra beraber gittik, bir adamdan poşet içinde bir şey aldı. Sonra bana 150 lira para verdi. Olayı ben gerçekleştirmedim.” dediği öğrenildi.

SERBEST BIRAKILDI

Adliyeye sevk edilen zanlı, nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

FETÖ yalanıyla 237 bin lira dolandırdılar