Dolar
6.7851
0.1904%
Euro
7.4822
0.3002%
Altın
1719.04
0.5733%
Borsa
104953.5
0%
G. Altın
375.073
0.7272%
Bitcoin
62242.15
0.0589%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 15 C

  Adana'da hırsızlık yapan adam başına kova geçirdi

  Apartmana hırsızlık amacıyla giren ve cezaevinden izinli çıktığı anlaşılan şahıs, kameraya görüntü vermemek için başına plastik kova geçirdi
  • 30.10.2015 - 12:10

  Adana'da hırsızlık yapan adam başına kova geçirdi

  i

  Yeşilyurt Mahallesi'nde oturan Murat Yalçın(36), bir süre önce hırsızlık yaparken güvenlik kamerası tarafından görüntülenince polise yakalandı ve mahkemece tutuklandı. Yalçın, açık cezaevine nakledildi. Açık cezaevinde yatanlara tanınan ailesini ziyaret hakkını kullanan Yalçın, 2 günlüğüne izin alıp Adana'ya geldi.

  BU KEZ AKLINCA ÖNLEM ALDI

  İzin süresi dolan Yalçın cezaevine dönmek yerine hırsızlık yapmaya çıktı. Önceki olaydan ders alan Yalçın kendince bir yöntem geliştirerek kova kullanmaya karar verdi. 2000 Evler Mahallesi'nde bir apartmana gelen Murat Yalçın, binanın girişindeki güvenlik kamerasını fark edince, yanında taşıdığı kovayı başına geçirdi. Şifreli kilit sistemi olan binanın giriş kapısını açmaya çalışan Yalçın, uzun süre zillere basarak içeriye girmeye çalıştı. Bunu yaparken de başına geçirdiği kovayı bir eliyle tutarak kameraya görüntü vermemeye çalıştı.

  Adana'da hırsızlık yapan adam başına kova geçirdi VİDEO

  BİSİKLET ÇALDI

  Uzun uğraşılarına rağmen binaya girmeyi başaramayan Murat Yalçın tam vazgeçtiği sırada, apartmanda oturan bir kadın geldi. Kendisini temizlik şirketi elemanı olarak tanıtan Yalçın, elinde kova ve süpürge ile birlikte kadının açtığı kapıdan apartmana girdi. Bir süre katlarda dolaşıp çalmak için bir şey bulamayan Yalçın, binadan dışarı çıkacağı sırada süpürgeyi uzatıp kameranın açısını değiştirdi. Oradaki Mehmet T.'nin oğluna ait vitesli bisikleti çaldı.

  YENİDEN CEZAEVİNDE

  Mehmet T.'nin şikayeti üzerine kameradaki kayıtları inceleyen polis, kullandığı ilginç yönteme rağmen hırsızlık şüphelisinin Murat Yalçın olduğunu belirledi. Cezaevi firarisi olarak da arandığı anlaşılan Murat Yalçın, Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin çalışması sonucu yakalandı. Hırsızlık ve cezaevinden firar etmek suçlarından adliyeye sevk edilen Murat Yalçın, yeniden cezaevine gönderildi.

  Görüş Bildir