Petrol
98.55
1.18%
Euro
18.5575
0.77%
Dolar
17.9622
0.52%
Altın
1.035
0.50%
Borsa
2867
1.33%
Bitcoin
439.951
2.30%
26ºC
İstanbul
Bulutlu 26 C

  Adana'da mahkeme çıkışı kız kaçırma kavgası çıktı

  Adana'da kız kaçırma meselesi yüzünden davalık olan iki aile mensupları duruşma çıkışı adliye önünde birbirine girdi. Olayda 4 kişi yaralandı.
  • 04.02.2015 - 13:31
  Adana'da mahkeme çıkışı kız kaçırma kavgası çıktı

  adana

  Adana’da kız kaçırma meselesi yüzünden davalık olan iki aile mensupları, duruşma çıkışı adliye önünde bıçaklı, tabancalı kavga etti. Ortaya atılan iddiaya göre, Ersin T., Seyit A.’nın kızı Media A.’yı (18) bir yıl önce kaçırdı.

  Bunun üzerine Seyit A. ile eşi Kamuran A., Ersin T.’nin kızlarını zorla kaçırdığını ileri sürerek suç duyurusunda bulundu. Bir süre sonra da aile kızlarını geri aldı.

  OLAY MAHKEMEYE TAŞINDI

  Bu sırada savcılık suç duyurusunu kabul ederek konunun mahkemeye taşınmasını sağladı. Bugün sabah da iki aile mensupları Adana Adliyesi’ndeki duruşmaya geldi. Ersin T., kızı kaçırmadığını kendi gönlüyle evlenmek için kendisine geldiğini söyledi. Bu ifade üzerine iki aile arasında mahkemede tartışma başladı. Saat 10.30 sıralarında duruşma sona erince aileler adliyeden çıktı. Mahkemede başlayan tartışma adliye önünde de devam edince polis tarafların tartışmasını ayırdı.

  ADLİYE ÖNÜNDE BİRBİRLERİNE GİRDİLER

  Ancak adliye önünden ayrılan iki aile bu kez de adliye ile İnönü Parkı arasında tartışmaya başladı. Bu arada T. ailesinden bir kişi Kamuran A.’ya saldırdı. Bunun üzerine iki aile arasında bıçaklı, tabancalı kavga başladı. Belinde iki tabanca olan Seyit Hikmet A. tabancalarını çıkartıp karşı tarafa doğru ateş açtı. Bu arada Aydın A. da yanında getirdiği bıçakla karşı tarafa saldırdı.

  4 KİŞİ YARALANDI

  Kavgada Yaşar E., Cumali T. ve Ersin T. tabanca ile Mehmet T. ise bıçakla yaralandı. Yaralılardan biri kafasından iki mermi ile yaralandı. Yaralı hemen özel bir hastaneye kaldırılırken, şans eseri mermilerin kafasını sıyırdığı, hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Diğer yaralılar da olay yerine gelen ambulanslar ve özel araçlarla hastanelere kaldırılırken, hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenildi.

  SİMİTÇİ GÜVEN TİM  ZANLIYI YAKALADI

  Bu arada, adliye etrafında simitçi kılığındaki güven tim polisi tabanca seslerini duyar duymaz olay yerine koşarak müdahale etti. Polis, çift tabancalı zanlı Seyit Hikmet T.’yi olay yerinden kaçmak isterken yakaladı. Bu arada diğer polisler de bıçağı kullanan zanlı Aydın A.’yı olay yeri yakınlarında yakaladı. Zanlılar sorgulanmak üzere emniyete getirildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir