Euro
15.4354
0.05%
Dolar
13.5125
-0.05%
Altın
790.9980
0.17%
Borsa
2,097.02
1.16%
Bitcoin
580.910
-0.72%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C

  Adana'da uyuşturucu operasyonu

  Adana'da "torbacı" diye tabir edilen sokak satıcılarına yönelik olarak 28 ayrı adrese 750 polisle şafak vakti eş zamanlı helikopter desteğiyle filmleri aratmayacak operasyon düzenlendi.
  • 07.11.2014 - 10:18
  Adana'da uyuşturucu operasyonu

  Adana da uyuşturucu operasyonu #1

  Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri Adana ve Şanlıurfa'da 28 ayrı adreste "torbacı" diye tabir edilen uyuşturucu tacirlerinin zehir sattığını belirledi. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek’in koordinasyonunda, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kenan Çayır yönetiminde şavak vakti operasyon için düğmeye basıldı. Adana Emniyet Müdürlüğü binası bahçesinde gece saat 04:00'da toplanan aralarında özel harekat ve çevik kuvvetin de bulunduğu 750 polis operasyon için son hazırlığı yaptı. Saat 04:30'da ise emniyetten hareket edilerek Şehit Erkut Akbay, Çamlıbel, 19 Mayıs, Anadolu ve Şanlıurfa'daki 28 ayrı adrese eş zamanlı girilmeye başlandı.

  Adana da uyuşturucu operasyonu #2

  "STRATEJİK NOKTALARA ÖZEL HAREKETLE GİRİLDİ"

  Polis gözaltına alacağı kişilerin ismini önceden tek tek belirleyerek bu şahıslar hakkında çalışma yaptı. Yapılan çalışmada polise karşı koyabilecek ve silah kullanabilme ihtimali olan zanlılar tek tek tespit edildi. Bu zanlılar alınmaya gidilirken özel harekat polisinden yardım istendi. Özel harekat polisi bu evlere, çevre güvenliğini aldıktan sonra uzun namlulu silahlarla baskın yaptı. Polis önce kapıyı çaldı ancak açan olmayınca koç boynuzuyla demir kapıları kırarak içeri girdi. Bu anlarda ABD'nin aksiyon fimlerini aratmayacak görüntüler ortaya çıktı. Özel harekat polisinin girdiği evlerde de silah, pompalı tüfek ve çok miktarda esrar, uyuşturucu hap ele geçirildi.

  Adana da uyuşturucu operasyonu #3

  "HELİKOPTER VE NARKOTİK KÖPEĞİ DESTEĞİ"

  Polis karadan evlere tek tek girmeye başlarken havadan da helikopter polise destek verdi. Termal kamera ile görüntü alan helikopter operasyon yapılan evlerin damlarından kaçanların ve polise saldırıya hazırlananların olması ihtimaline karşılık anında polise bilgi aktarımı yaptı. Narkotik polisleri de basılan evlerde arama yaptı. Polis girdiği bütün evleri didik didik aradı.

  Adana da uyuşturucu operasyonu #4

  "SEBZELİKTE ESRAR ZULASI"

  Özel harekat polisiyle birlikte girilen bir evde esrar konulan zula polisi şaşkına çevirdi. Özel harekatın ardından eve girip arama yapan polis mutfakta yaptığı aramada sebzeliğin içinde içime hazır hale getirilmiş rulolar halinde esrar buldu. Polis mutfakta aramaya devam edince bu kez ahşap bir yiyecek dolabında da poşet içinde esrar buldu. Uyuşturucu tacirinin esrarı, yediği yiyeceklerin içinde saklaması dikkat çekti. Yapılan aramalarda 21 kişi gözaltına alınırken çok sayıda silah, tüfek ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

  Adana da uyuşturucu operasyonu #5


  Görüş Bildir