Dolar
6.8065
-0.0513%
Euro
7.6094
0.539%
Altın
1740.31
0.0373%
Borsa
108317.82
0.9803%
G. Altın
380.63
-0.0792%
Bitcoin
68841.51
5.1531%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Adana'da şizofreni hastası hastane müdürünü dövdü

  Adana'nın Kozan ilçesinde hastane müdürü, bir şizofreni hastası tarafından darp edildi.
  • İHA
  • 20.05.2015 - 12:36

  Adana'da şizofreni hastası hastane müdürünü dövdü

  1

  Psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen bir şizofreni hastası, Adana’ya sevk edilmesi nedeniyle hastanedeki personellerle tartıştı.

  HASTANE MÜDÜRÜNÜ DARP ETTİ

  Bunun üzerine yardımcı olmak amacıyla Kozan Devlet Hastanesi’ne bağlı Ruh Sağlığı Merkezi’ne gelen Hastane Müdürü Çağlar Çoban, hasta tarafından yumruklanarak darp edildi. Hafif şekilde yaralanan Çoban, hastanın akıl sağlığını göz önünde bulundurarak, hasta ve yakınlarından şikayetçi olmadı. Olay anı ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

  Adana'da şizofreni hastası hastane müdürünü dövdü İZLE

  "KENDİSİ DE SİNİR KRİZİ GEÇİRİYORDU"

  Kozan Devlet Hastanesi Müdürü Çağlar Çoban, "Ruh sağlığında hizmet alan hastalarımıza terapi yapıyoruz. Orada bir hastamız bir sinir krizi geçirmiş. Adana’ya sevk olması gerektiği için karar verilmiş ve doktorlarımız gerekli müdahaleyi yapmışlar. O hasta da Adana’ya gitmek istemediği için arkadaşlarımıza sözlü bir saldırısı olmuş. Personellerimiz bu hastamızı aşağıya indirdiler. Psikologumuz hastanın ambulansla polis eşliğinde Adana’ya hastaneye gitmesi gerektiğini söyleyince ben de ambulansı aradım. Hastane polisimiz nakil işlemi için bir polis talep edince hastamız galiba kendisini Adana’ya göndereceğimizi hissetti. Ben kendileri ile konuşurken ön taraftan gelip bana yumruk attı. Ben o anda olayın şoku ile nasıl olduğunu anlayamadım ama sonradan hastamızın psikolojik hasta olduğu için kendisinden şikayetçi olmadım. Hastaneye geldim ve bir ağrı kesici yaptırdım. Kendisi de sinir krizi geçiriyordu ve o hastamıza da bir sakinleştirici yaptılar. Daha sonra ambulans ile sevk ettirdik hastamızı" diye konuştu.

  "DAHA ÖNCE PERSONELLERİMİZE YAPILAN SALDIRIYI KINAMIŞTIK"

  Aynı zamanda Sağlık Sen Kozan Temsilcisi olduğunu söyleyen Çoban, "Daha önce personellerimiz, arkadaşlarımızla beraber sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı kınamıştık. Bunu da kınıyoruz ama bu eylemi gerçekleştiren hastamızın psikolojik rahatsız olması bizim boynumuzu büktü. Sonuçta bu hastamız bu eylemi bilinçli yapmadı. Tabii ki bizler sağlık çalışanları olarak sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleşen her türlü şiddetin karşısındayız. Devletimiz bu konu ile ilgili Sağlık Bakanlığımız, Milletvekilimiz Necdet Ünüvar’ın komisyon başkanlığını yaptığı Sağlık Komisyonu'nda bu konu ile ilgili kanunlar ve yaptırımlar kabul edildi. İnşallah bu son olur ve bizim temennimiz böyle olayların bir daha yaşanmamasıdır” dedi.

  Görüş Bildir