Petrol
96.55
0.02%
Euro
18.2574
-0.02%
Dolar
18.0767
-0.01%
Altın
1.022
0.09%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
425.251
0.28%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Adana'da Suriyelilerin işyerleri basıldı

  Adana'da esnaf ile Suriyeli sığınmacılar arasında işyeri açıp ticaret yapma konusundaki tartışma, şiddete dönüştü.
  • 15.07.2014 - 00:42
  Adana'da Suriyelilerin işyerleri basıldı

  hhh

  Elleri satırlı, yüzleri maskeli kimliği belirsiz kişiler, Suriyeli sığınmacıların işyerlerini basıp, camlarını kırdı, ürünlerini tahrip etti.

  İddiaya göre, iç savaşın yaşandığı Suriye'den kaçıp, Adana'ya gelen sığınmacılar, Mirzaçelebi Mahallesi'nde çok sayıda işyerini kiralayıp, ticaret yapmaya başladı. Adanalı esnafla aralarında zaman zaman dil problemi yaşayan Suriyeliler, önceki gün bazı vatandaşların yolunu kesip, "Burayı ya siz terk edeceksiniz, ya da biz. Bizim gitmeye niyetimiz yok. Siz buraları terk edeceksiniz" diyerek tehdit etti.

  Adana'da Suriyelilerin işyerleri basıldı İZLE

  Kendi aralarında konuşan Adanalı esnaf, olayı büyütmeden çözmenin yollarını ararken, bugün akşam saatlerinde ellerinde satır ve sopa bulunan, yüzleri maskeli yaklaşık 10 kişilik grup ortaya çıktı. Satır ve sopalarla Suriyelilere ait işyerlerinin camlarını kıran maskeli saldırganlar, içeride bulunan ürünleri tahrip edip, malzemeleri de dağıttı.  Suriyeli esnaf da saldırganlara karşılık vermek isteyince, kısa süreli arbede yaşandı. Saldırganlar daha sonra ara sokaklara kaçarak, izlerini kaybettirdi. Olaylar, bölgeye sevk edilen polis ekiplerinin müdahalesi ile büyümeden yatıştırıldı.

  Can güvenliklerinin olmadığını ileri süren esnaflar, Suriyelilerin tehdit ettiğini söyleyerek korunma istedi. Polis ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir