Petrol
112.28
0.10%
Euro
17.3363
-0.30%
Dolar
16.6106
-0.17%
Altın
972.88
-0.01%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
340.221
-0.82%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Adana'da Taksim protestosu çatışmaya sebep oldu

  Adana'da Gezi Parkı protestosu yapan bir grupla polis arasında çatışmalar yaşandı.
  • 19.07.2013 - 00:10
  Adana'da Taksim protestosu çatışmaya sebep oldu

  Adana da Taksim protestosu çatışmaya sebep oldu #1

  Adana'da 'Taksim Gezi Parkı' protestolarında hayatlarını kaybedenler için yürüyüş yapmak isteyen grupla polis arasında çatışma yaşandı. Bir kadın izinsiz yürüyüşü engellemek isteyen TOMA'nın önüne geçti. Kucağında bebek olan kadın bir süre polisi ikna etmeye çalıştı.

  "LÜTFEN ÇIKIN MAHALLEMİZDEN"

  Akşam saatlerinde Akkapı Mahallesi'nde toplanan yaklaşık 300 kişi "Taksim'den Armutlu'ya Direniş Sürüyor Kavga Büyüyor" yazılı pankartla yürüyüşe geçti. Şıh Cemil Caddesi üzerinde önlem alan polis ekipleri TOMA'larla yolu kesti. Bu sırada kucağında 7 aylık çocuğuyla TOMA'nın önüne geçen bir kadın, polislerin mahalleden çıkmasını istedi. Polise, "Orantısız eylem yapmayın" diyen kadın, "Ben burada 1 dakika durup gideceğim. Lütfen kimse rahatsız etmesin kızım uyuyor. Ben iki kızımın geleceği için savaşıyorum. Herkes bunu yapsın lütfen. Biz sadece barış istiyoruz, kardeşlik istiyoruz, halkların eşitliğini istiyoruz. Mahallemde hiçbir şekilde şiddet görmek istemiyorum. Mahallemde özgürce yaşamak ülkemde özgürce yaşamak istiyorum, lütfen çekilin artık. Lütfen artık çıkın mahallemizden." diye konuştu.

  Adana da Taksim protestosu çatışmaya sebep oldu #2

  GRUBA MÜDAHALE EDİLDİ

  Şıh Cemil Caddesi üzerinde yürüyen gruba polis anonslar yaparak yürüyüşün kanunsuz olduğunu söyleyerek dağılmalarını istedi. Grup, dağılın anonslarına taşla karşılık verirken polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahale sonrası geri çekilen grup TOMA'lara taş atmayı sürdürürken, bazı evlerin çatılarından TOMA'lara büyük taşlar atıldığı gözlendi.

  ATEŞ YAKILDI

  Caddenin gerilerine çekilen grup, burada parke taşları ve çöp bidonlarıyla barikat kurarak ateş yaktı. Ara sokaklardan da polise taş atılırken, akrep araçlarıyla ara sokaklara giren polisler bazı eylemcileri göz altına aldı. Polisle, eylemciler arasındaki çatışmalar devam ediyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir