Petrol
105.78
5.06%
Euro
17.5934
0.26%
Dolar
17.2956
0.47%
Altın
968.85
0.64%
Borsa
2426
0.72%
Bitcoin
363.203
3.76%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  Adana'da zorla evlendirilmek istenen kız çocuğu polise sığındı

  Adana'da babasının arkadaşının oğluyla nişanlandırılan ve zorla evlendirilmek istenen 15 yaşındaki kız çocuğu evden kaçıp polise sığındı.
  • İHA
  • 30.03.2021 - 18:21
  • Güncelleme : 30.03.2021 - 21:18
  Adana'da zorla evlendirilmek istenen kız çocuğu polise sığındı

  Seyhan ilçesine bağlı Dumlupınar Mahallesi’nde meydana gelen olayda, 15 yaşındaki R.B. bir süre önce babasının arkadaşının oğlu ile nişanlandırıldı. Evlenmek değil okumak isteyen kız çocuğuna kısa süre sonra nişanlısı da baskı yapmaya başladı.

  KIZ ÇOCUĞU EVLENMEK İSTEMEDİ

  Bunun üzerine kız çocuğu ailesine evlenmek istemediğini söyledi. Ancak anne ve baba bu durumu kabul etmeyip evlenmek zorunda olduğunu söyledi.

  ANNESİ: SENİ DAĞA GÖTÜRÜP ORDA ÖLDÜRMEK LAZIM

  R.B. ailesine evlenmek istemediği konusunda diretince annesi kızını, “Seni dağa götürüp orada öldürmek lazım” diyerek tehdit etti. Kız çocuğu ailesini ikna edemeyip nişanlısından da “sokağa çıkma, kimseyle görüşme” baskıları artınca evden kaçtı.

  EVDEN KAÇTI

  Kız çocuğu hiç tanımadığı bir eve sığınarak, “Beni ailem zorla evlendirmek istiyor bana yardım et” diye yalvardı.

  Adana da zorla evlendirilmek istenen kız çocuğu polise sığındı #1

  POLİSE SIĞINDI

  Cep telefonu olmadığı için polisi arayamayan kız çocuğuna sığındığı kadın yardım etti. Telefonunu kız çocuğuna verdi. R.B. de polise arayarak “Beni zorla evlendirmek istiyorlar ben evlenmek istemiyorum gelin beni kurtarın” dedi. Bunun üzerine polis harekete geçip kız çocuğunun bildirdiği adrese gitti. Polis adresten kız çocuğunu alıp çocuk şube müdürlüğüne götürdü.

  DEVLET KORUMASINA ALINDI

  Kız çocuğu burada yaşadıklarını anlatarak, babası, annesi ve nişanlısından şikayetçi oldu. Kız çocuğu kendisi de devlet korumasına alınarak yurda yerleştirildi. Ailenin ve nişanlısının da ifadesi alınarak bırakıldı.

  Adana da zorla evlendirilmek istenen kız çocuğu polise sığındı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir