Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
496.500
3.37%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 11 C

  Adanalı esnaf bir bardak çaya 35 bin lira ödedi

  Adana'da Esef B., eşya almak için gittiği adreste bir bardak çay ikram edildikten sonra kredi kartından 35 bin lira çekilerek dolandırıldı.
  • 10.12.2015 - 13:47
  Adanalı esnaf bir bardak çaya 35 bin lira ödedi

  Adanalı esnaf bir bardak çaya 35 bin lira ödedi #1

  Oto galericiler Sitesi'nde araç alım satımı yapan Eser B., katalogdan beğendiği beyaz eşyaları satın almak için Yenibaraj Mahallesi'nde bulunan bir apartmandaki ofise geldi. Tabelası bile olmayan lüks eşyalarla döşenmiş olan ofiste Eser B.'yi biri kadın 2 kişi karşıladı.

  KREDİ KARTIYLA ÖDEMEK YAPMAK İSTEDİ

  Katalog üzerinden buzdolabı, bulaşık makinesi, fırın ve çamaşır makinesi beğenen Eser B., ortağına ait kredi kartı ile ödeme yapmak istedi.

  Adanalı esnaf bir bardak çaya 35 bin lira ödedi #2

  KARTI ALAN DOLANDIRICILAR SIRRA KADEM BASTI

  Kartı alan şüpheliler, kendi aralarında kısa bir görüşme yapacaklarını söyleyerek diğer odaya geçti. Bu sırada ikram edilen çayı içen Eser B., uzun süre beklemesine rağmen geri dönen olmayınca merak edip odaya girdi ancak kimseyi bulamadı.

  ORTAĞININ TELEFONU SONRASI FARK ETTİ

  Zemin kattaki dairenin arka kapısından çıkan dolandırıcıların geri dönmesini bekleyen Eser B.'nin ortağı cep telefonundan arayarak, "Ortak ne aldın böyle, bankadan sürekli mesaj geliyor, 10 dakika içinde toplam 35 bin lira para çekildi" diye sordu. Bu uyarı ile dolandırıldığını fark eden Eser B., polise başvurdu.

  Adanalı esnaf bir bardak çaya 35 bin lira ödedi #3

  "KENDİMİ UYANIK SANIYORDUM"

  Tabelası bile bulunmayan ofise gelen polis, işyerindeki eşyalarda parmak izi araştırması yaptı. Dolandırıcıların oyununa geldiğini belirten Eser B., "Kendimi uyanık sanıyordum. Böyle şeyleri duyduğumda insanların nasıl kandırıldığına anlam veremezdim. Demek ki başına gelebiliyor. Ortağım beni arayınca da dolandırıldığımı anladım. Bir bardak çayı 35 bin liraya içtim" diye konuştu. Polis, daireyi kısa süre önce kiralayan dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlattı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir