Dolar
7.9671
0.3691%
Euro
9.4492
0.6143%
Altın
1901.9
-0.1155%
Borsa
1190.63
-0.6417%
G. Altın
487.203
0.2495%
Bitcoin
102982.54
-0.5434%
24ºC
İstanbul
Çok bulutlu 24 C
  Adanalı genç İncirlik'e kaçak girdi ABD soruşturma başlattı

  Adanalı genç İncirlik'e kaçak girdi ABD soruşturma başlattı

  İncirlik'te, Adanalı gencin güvenliği atlatarak üsse girmesinin ardından ABD'li yetkililer soruşturma açıldı.
  • Ajanslar
  • 08.12.2016 - 15:12

  adana

  Hollywood'un ünlü oyuncuları Chris Evans ve Scarlett Johansson Adana'da bulunan İncirlik Üssü'nü ziyaret etti.

  Geceye ise tüm güvenlik önlemlerine rağmen kaçak olarak içeri girip ünlülerle fotoğraf çektiren Adanalı bir genç damgasını vurdu.

  Genç, sosyal medya hesabında "Üsse bir yolunu bulup girdim, Scarlett için sınırları zorladım" yorumu ile paylaşırken içeride yaşananları da şu sözlerle anlattı:

  ‘HER TARAFTA ASKER, CIA VE FBI AJANI VARDI'

  "Scarlett Johansson, basketbolcu Ray Allen, Kaptan Amerika'daki Chris Evans ve bazı ünlülerle Adana'ya geldi, Adana diyorum, ama İncirlik Üssü'ne askerlere moral vermeye geldi. Ben de fırsatı değerlendirmek için üsse bir yolunu bulup girdim. Scarlett için sınırları zorladım, riske girdim. Ama içeride yoğun güvenlik vardı. FBI, CIA ve özel korumalar bile gelmişti. Hatta Amerikan Genelkurmay Başkanı bile vardı.

  Adanalı genç İncirlik e kaçak girdi ABD soruşturma başlattı #2

  ‘İÇERİDEKİ TEK SİVİL BENİM'

  Neyse Scarlett ve ekibinin akşam 7'de yemekhaneye geleceğini öğrendim, yattım pusuya… Bu arada etrafım hep yabancı asker falan dolu… Ben ise kafamda şapka ve sivil… Çevredeki tek sivil benim inanılmaz dikkat çekiyorum. Sonra dev Amerikan arabaları geldi, jammer, otobüsler falan… Bir baktım otobüsten Ray Allen, Scarlett Johansson, Chris Evans falan indi. Korktum yanlarına gidemedim.

  Scarlett Johansson Adana’da VİDEO

  Adanalı genç İncirlik e kaçak girdi ABD soruşturma başlattı #3

  ‘ELİMLE İTTİM KAPIYI, GİRDİM'

  Neyse etraf sessizleşti, millet içeri girdi dışarıda sadece takım elbiseli, kulaklıklı 3 tane koruma var. İçeride ünlüler yemek yiyor, fotolar çektiriyor. Gaza geldim içeri girmeye karar verdim. Bu arada içeride hep kamuflajlı komutanlar askerler. Baktım kapıdaki takım elbiseli korumalar beni sallamadı, elimle ittim kapıyı girdim. Ve içerideydim, inanılmaz…

  Adanalı genç İncirlik e kaçak girdi ABD soruşturma başlattı #4

  ‘SCARLETT SARILDI BANA'

  Baktım Scarlett orada ve etrafında tek sıraya girmiş Amerikalılar fotoğraf çektiriyor. 'Sıraya girersem sıra gelmez' dedim ve en öne kaynak yaptım. Kimse de bir şey demedi. Scarlett'in yanında gidince o beni fark etti ve elini belime attı. 'Sarılabilir miyim sana' dedim. Bana kalmadan kendi sarıldı. O an hayat durdu benim için hemen verdim telefonu 3-5 tane foto çektirdim. Hayatımın en güzel anlarından biriydi ama hâlâ içerideki tek sivil kıyafetli bendim. Ray Allen ve Chris Evans'la da 3-5 foto çekildikten sonra, Scarlett'in yanında aldım soluğu ama korumalar geldi. Bir tanesi beni dürttü ve çekti aldı Scarlett'i… İncirlik Üssü'ne sızıp CIA ajanlarını bile kıskandıran meçhul delikanlı, NBA'in efsane oyuncusu Ray Allen ve Chris Evans ile de fotoğraf çektirdi.

  Adanalı genç İncirlik e kaçak girdi ABD soruşturma başlattı #5

  ‘ÜNLÜLER GİBİ KARŞILADILAR'

  O sırada etrafta diğer korumalar etten koridor oluşturmuştu. Şaka gibi ama kendimi o koridorun içinde buldum. Önde Scarlett, arkasında koruma, korumanın arkasında ben, benim arkamda Chris Evans, Ray Allen ve 1-2 koruma daha… Aralarında ünlü biriymiş gibi yürüyorum, herkes bize bakıyor bu arada. Hep beraber yemekhaneden çıktık, orada da Scarlett'i tekrar yakaladım, 2 fotoğraf daha çektirdik.

  ‘EN GÜVENLİKLİ YERE GİRDİM'

  Akşam 8'de apron kenarında ufak bir etkinlik yapılacaktı. Soluğu orada aldım. Ünlüler de oraya gitti. Ama beni içeri almadı kapıdaki Amerikan askeri. Kimlik kartı ve üniforma sordu. Ben de oralarda vakit geçirdim, sonra yine bir yolunu bulup aprona girdim. İçeride F-16 ve her çeşit savaş uçakları vardı. Baktım Scarlett ve diğer ünlülerle toplu fotolar çektiriyor. Yemekhanede çok rahat ortam vardı, burası çok kalabalıktı. Zaten ben tek çekilmiştim. Toplu fotoğraflara girmedim. Ama orada da şöyle bir selfie yaptım. Sonra da üsten ayrıldım.

  SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  Adanalı gencin bu sözleri ilk başta alay konusu olsa da, anlattıklarını ispatlayan fotoğrafları tek tek internete yükleyen genç bir anda fenomen oldu. Sadece Türk siteleri değil dünya çapındaki siteler ve sosyal medya kanalları da bir anda Adanalı genci şöhret yaptı. 15 Temmuz sonrası üst seviyede korunan ve sadece Hollywood yıldızları değil ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford'u da ağırlayan İncirlik Üssü'ne bu gencin nasıl girdiği ve tüm güvenlik önlemlerini aşıp sadece belirli sayıda üst rütbeli askerlerin alındığı aprondaki etkinliği bile nasıl katıldığı dünya çapında sosyal medyanın konusu oldu. ABD yetkililerinin konuyla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

  Görüş Bildir