Euro
9.6702
0.67%
Dolar
8.0615
0.68%
Altın
460.95
1.47%
Borsa
1.409
0.07%
Bitcoin
492.000
-3.16%
13ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 13 C

  Adanalı lokantacıdan milli içecek bedava

  ‘Milli içkimiz ayrandır’ açıklamasının ardından Adanalı lokantacı bundan sonra bedava ayran ikram edeceğini açıkladı.
  • 27.04.2013 - 15:53
  Adanalı lokantacıdan milli içecek bedava

  Adanalı lokantacıdan milli içecek bedava #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘Milli içkimiz ayrandır’ açıklamasının ardından Adanalı lokantacı bundan sonra tüm müşterilerine bedava ayran ikram edeceğini açıkladı.

  Hava sıcaklığının 32 dereceyi aştığı Adana’da 48 yıldır lokantacılık yapan Mehmet Şimşek, Başbakan’ın açıklamalarına destek olmak amacıyla bundan sonra müşterilerine ayranı ücretsiz ikram edeceğini söyledi.

  Adanalı lokantacıdan milli içecek bedava #2

  'MİLLİ İÇECEK AYRAN BEDAVA'

  Türkiye’nin milli içeceğinin ayran olduğunu belirten Şimşek, dükkanının kapısına da ‘milli içecek ayran bedava’ yazısını astı.

  Hem sağlık hem de insanları ekonomisi açısından ayran içilmesinin yararlı olduğunu belirten Şimşek, “Bundan sonra müşterilerimize yemeklerinin yanında ücretsiz ayran vereceğiz. Başbakanımıza destek ve insanların ayran içmesini sağlamak amacıyla başlattık bu uygulamayı. Şu ana kadar çok olumlu tepkiler aldık. Müşterilerimiz oldukça memnun. “ dedi.

  Lokantaya yemeğe gelen vatandaşlar da, iyi düşünülmüş ve yerinde bir kampanya olduğunu belirttiler. Başbakanın açıklamalarına destek verdiklerini ifade eden müşteriler, yemeklerinin yanında içtikleri ayran için ayrıca ücret vermeden lokantadan ayrıldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir