Dolar
6.8605
-0.0102%
Euro
7.8032
0.5424%
Altın
1809.38
0.6004%
Borsa
118398.67
3.127%
G. Altın
399.519
0.6449%
Bitcoin
64001.6
0.5614%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Adanalı tombalacılar yakalanmamak için mucit oldu

  Üyesi olmayan ve kumar oynatmasıyla bilinen Güven Parti Adana İl Başkanlığı'na 11'inci baskın düzenlendi. Tombalacılar bu kez de, malzemelerini elektrik panosuna saklayarak mucit oldu.
  • 10.06.2014 - 10:24
  Adanalı tombalacılar yakalanmamak için mucit oldu

  Adanalı tombalacılar yakalanmamak için mucit oldu #1

  Seyhan, Kuruköprü Mahallesi'nde meydana gelen olayda; Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Güven Parti Adana İl Başkanlığı'nda yine tombala oynatıldığı ihbarı alarak 11. kez operasyon yaptı.

  GÖZCÜ POLİSİ GÖRÜNCE İÇERİYE HABER VERDİ

  Polis binanın etrafını çevirdikten sonra 5 polis de kapıyı açtırmak için Güven Parti İl Başkanlığı kapısına geldi. Ancak günlüğü 100 liraya çalışan gözcü, polisin geldiğini fark edince cep telefonu ile içeriye haber verdi.

  MALZEMELER ELEKTRİK PANOSUNA SAKLANDI

  Bunun üzerine tombala oyununa son veren tombalacılar malzemeleri saklama telaşına düştü. Polis demir kapıya vurarak, "Aç, polis" diye bağırmasına rağmen yaklaşık 15 dakika kapılar açılmadı. Tombalacılar malzemeyi sakladıktan sonra polise kapıyı açtı. Polis kapıyı açtıktan sonra içeriden kimsenin çıkmasına izin vermeyerek binanın her yerini didik didik aradı. Tuvalete, binanın damına bile bakan polis tombala malzemelerini binadaki elektrik panosunun içinde buldu. Polis şalteri indirip panoyu açarak içindeki malzemeleri çıkardı. Tombalacıların canı pahasına tombala malzemelerini saklaması polisi bile hayrete düşürdü.

  Adanalı tombalacılar yakalanmamak için mucit oldu #2

  İÇERİDEKİ HERKESE PARA CEZASI, PARTİ BAŞKANI VE 6 KİŞİYE İŞLEM

  Polis, içeride bulunan 101 kişiye Kabahatlar Kanunu'na göre 189'ar lira para cezası yazarken, parti başkanı B.A. ile birlikte 6 kişiye de kumar oynatmak için yer temin etmekten işlem yaptı.

  "MEŞHUR MU YAPACAKSIN"

  Bu sırada basın mensupları görüntü alırken bazı tombalacıların yüzünü sakladığı bazılarının ise gülümsediği görüldü. Bir tombalacının ise basın mensubuna "Hep beni çekiyorsun, meşhur mu yapacaksın, meşhur olacağız mı" demesi dikkat çekti.

  TOMBALA MALZEMESİNİ SAKLAMAK İÇİN MUCİT OLDULAR

  Daha önce de binaya baskın düzenleyen polis, yapılan her baskında tombala malzemelerini bulmak için kılı kırk yardı. Polis, yaptığı ilk operasyonda partinin il başkanlığında 4 demir kapı olduğu için içeri girmekte zorlandı. Polis içeri girinceye kadar partililer tombala malzemelerini ortadan kaldırdı ancak polis yapılan aramada malzemeleri buldu. Polis daha sonra aynı partiye defalarca operasyon yaparak çok sayıda kişiyi suçüstü yakaladı. Bunun üzerine partililer, tombala oynarken polise yakalanmamak için tombala oynanan yere engelli tuvaleti adını verdikleri bir kabin yaptı.

  Adanalı tombalacılar yakalanmamak için mucit oldu #3

  KANALİZASYON HATTI ÇEKEREK MALZEMELERİ BURAYA GÖNDERİYORDU

  Polis baskın yaptığında içerdekiler, açılan boruya tombala malzemelerini atıp üzerine de tazyikli su dökerek tombala malzemelerini yok etmeye çalıştı ancak polis, partililerin bu oyununu da bozarak malzemeleri bulmuştu. Polis malzemelere ulaşmak için iş makinesiyle kazı yapmıştı.

  TOMBALA MALZEMELERİ TORBAYA KONULUP AŞAĞI ATILDI

  Bir önceki operasyonda ise tombalacılar yine şaşkına çevirdi. Polis operasyondan sonra içeri girdiğinde tombala oynandığına dair iz bulamadı ancak tuvalette yapılan aramada öğütme makinesini fark ederek, tuvalete monte edilen makineye bağlanan borudan malzemelerin atıldığı ve öğütüldükten sonra yapılan musluğun açılarak su sistemiyle yine kanalizasyon sistemiyle dışarı akıtıldığı öğrenildi. Yapılan 10. operasyonda ise tombalacılar malzemeyi torbaya koyup aşağı attı.

  Adanalı tombalacılar yakalanmamak için mucit oldu #4

  Görüş Bildir