Adana’nın ilk kadın ilçe emniyet müdürü

Adana Emniyet Müdürlüğü’nde terfi heyecanı yaşandı.

Rütbesi yükseltilen isimlerden Özlem Şeker, 3’üncü sınıf emniyet müdürü oldu.

İl Emniyet Müdürü Doğan İnci'nin, ortaya koyduğu başarılı çalışmalar nedeniyle Çukurova İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atadığı Şeker, kentin ilk kadın ilçe emniyet müdürü oldu.

470 KİŞİLİK EKİBİYLE HUZUR VE GÜVENİ SAĞLAYACAK

Şeker, 27 mahalleden oluşan, nüfusu 364 bin 118 olan merkez Çukurova ilçesinin huzur ve güvenliğini, 40’ı kadın, toplam 470 polisten oluşan ekibiyle sağlayacak.

emniyet müdürü Özlem Şeker

Adana’nın ilk kadın ilçe emniyet müdürü ViDEO

ŞEHİT KIZI

İstanbul’da görev yaptığı 1991 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan polis memuru Nebi Şeker’in kızı olan ve ilk görevine 2000 yılında Osmaniye’de başlayan evli ve 1 erkek çocuk annesi Özlem Şeker, Adana’nın ‘ilk kadın ilçe emniyet müdürü’ olmanın kendisi için bir gurur kaynağı olduğunu, ancak bunun sorumluluklarını daha da artırdığını söyledi.

emniyet müdürü Özlem Şeker

"ANNE OLMAK ÖNEMLİ BİR AVANTAJ"

Şeker, “Bana güvenip, başarılı olacağıma inanarak beni bu göreve getiren, Adana Emniyet Müdürümüz Doğan İnci’ye teşekkür ediyorum. Bu görev, omuzlarımdaki sorumluluğu daha da artırdı. Kadınların, ‘anne’ olmasından gelen toparlayıcı özelliği, meslekte önemli bir avantaj. Ancak burada müdürümüzün desteği önemli. Bize olan güveni, sırtımızdaki yükü hafifletiyor. Bizim gibi o da teşkilattaki kadın sayısının artmasını istiyor.” diye konuştu.

emniyet müdürü Özlem Şeker

emniyet müdürü Özlem Şeker

emniyet müdürü Özlem Şeker

emniyet müdürü Özlem Şeker