Euro
15.4407
0.08%
Dolar
13.4976
-0.16%
Altın
788.8130
-0.11%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
584.679
-0.19%
-0ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık -0 C

  Adıyamanlı öğrenci TEOG kursuna atla gidiyor

  Adıyaman’ın Samsat ilçesinde bir öğrenci, komşu köyde açılan TEOG sınavı kursuna at ile gidip geliyor.
  • 12.04.2016 - 11:55
  Adıyamanlı öğrenci TEOG kursuna atla gidiyor

  Samsat ilçesi Yarımbağ Ortaokulun’nda eğitim gören 8. sınıf öğrencisi Abdulmuttalip Özçelik, yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Kırmacık köyüne at ile gidip geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan destekleyici ve hazırlayıcı kurslara hafta içi ve hafta sonu katılan Abdulmuttalip Özçelik, hafta içi taşıma kapsamında olduğu için servisle gelip giderken, hafta sonu araç imkanı bulunmadığından kursa at ile gidip geliyor.

  Adıyamanlı öğrenci TEOG kursuna atla gidiyor #1

  "ZAMAN BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

  Babası il dışında çalışan Abdulmuttalip Özçelik, kurs saati sonrasında atıyla bağ ve bahçesini sürdüğünü, bu nedenle zaman kaybı olmaması için at ile gidip geldiğini belirtti. Abdulmuttalip Özçelik, "TEOG sınavlarında başarı göstererek bir fen lisesi kazanmayı çok istiyorum. Köyde bağ bahçe işlerimiz çok. Babam il dışında çalışmaktadır. Bu nedenle zaman bizim için çok önemlidir. Kursa at ile gelip zaman kaybetmeden eve yine at ile geri dönerek tarla işlerimizi yapıyoruz. Diğer bütün köydeki arkadaşlarım gibi daha iyi şartlarda okumak istiyorum" diye konuştu.

  Abdulmuttalip Özçelik’in sınıfında başarı olduğunu dile getiren arkadaşları ise at ile okul gelip gitmesinden dolayı ona imrendiklerini ifade ettiler.

  Adıyamanlı öğrenci TEOG kursuna atla gidiyor #2


  Görüş Bildir