Euro
15.2479
-0.35%
Dolar
13.4702
-0.27%
Altın
798.0200
-0.31%
Borsa
1910
-5.02%
Bitcoin
498.833
2.25%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  Adliye çalışanları sorunlarının giderilmesini istiyor

  Adalet Bakanlığı personelleri, seslerini duyurmaya çalışıyor.
  • 23.11.2012 - 17:50
  Adliye çalışanları sorunlarının giderilmesini istiyor

  Adliye çalışanları sorunlarının giderilmesini istiyor #1

  Adliye çalışanları, Adalet Bakanlığı personellerinin yaşadığı sorunların giderilmesi, maddi ve özlük haklarının alınmamasını istiyor. Sendikalar 81 ilde görev yapan yaklaşık 80 bin adliye personelinin haksızlığa uğradığını iddia ediyor.

  Yargı mercilerinde her gün binlerce dosyanın işlem gördüğünü; yüzlerde dosyanın da kayıtlara girdiğini ve artan iş yükü ile birlikte adalet dağıtılan adliyelerde kendilerine adaletli davranılmadığını belirten adliye çalışanları yaptıkları fedakarlıkların görülüp bir an önce haklarının verilmesini talep ediyor.

  "ÖZLÜK HAKLARIMIZ ELİMİZDEN ALINIYOR"

  Çok çalıştıklarını ve bunun karşılığı olan ücreti alamadıklarını belirten çalışanlar aynı zamanda var olan özlük haklarının da ellerinden alındığını öne sürüyor.

  ADLİYE PERSONELLERİNİN ORTAK TALEPLERİ

  Türkiye'nin birçok noktasında 'hak' eylemi yapan sendikaların yaptığı ortak açıklama ise şu yönde: “Tüm adalet çalışanlarına hak ettikleri ücret verilmelidir. Nöbet ve havuz paraları tekrar ödenmelidir. Fazla mesai ücretleri kaldırılmamalıdır. Yol yardımları kaldırılmamalı ve tüm ülke geneline yaygınlaştırılmalıdır. 4/C’li olarak adliyelerde çalışan personel kadroya alınmalıdır. 4 Haziran 2011 tarihinden sonra göreve başladığı için kadroya alınmayan 4/B’liler kadroya geçirilmelidir. Yapılan yargı paketlerinde tüm adliye çalışanlarının görev tanımları yapılmalıdır."


  Görüş Bildir