Euro
10.2978
-0.11%
Dolar
8.7666
0.05%
Altın
492.72
0.37%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
389.415
4.36%
13ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 13 C

  Adliyelerde halka hesap verme dönemi başlıyor

  Adalet Bakanlığınca hazırlanan "Adliye Faaliyet Raporları" projesiyle tüm adliyeler, halka internet üzerinden bilgi verecek.
  • AA
  • 05.04.2016 - 14:24
  Adliyelerde halka hesap verme dönemi başlıyor

  adliye

  Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Alpaslan Azapağası, AA muhabirine, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın talimatıyla başlatılan ve Yargı Reformu Stratejisinde de yer alan "Adliye Faaliyet Raporları" projesi hakkında bilgi verdi.

  Yargı Reformu Stratejisinin en önemli hedeflerinden birisinin şeffaflık ve hesap verilebilirliği sağlamak olduğuna vurgu yapan Azapağası, bu kapsamda başlatılan projeyle yargı hizmetindeki şeffaflığı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

  RAPORLAR İNTERNET ÜZERİNDEN YAYINLANACAK

  Projenin, şeffaflık ve hesap verilebilirliği artıracağını söyleyen Azapağası, şöyle konuştu:

  "Faaliyet raporlarında, dava çeşitleri, tutuklama ve personel durumları, bütçenin adliyelerce ne şekilde kullanıldığı, soruşturmaların etkin yapılıp yapılmadığı, infaz hizmetleri gibi birçok konuda bilgiler yer alacak. Böylece kamuoyu tarafından bu bilgiler yakın şekilde takip edilecek. Vatandaşlar, adliyelerin çalışmaları konusunda bilgi sahibi olacak. Raporlar, internet üzerinden ilgili adliyelerce her yıl düzenli olarak yayımlanacak."

  Azapağası, çalışmaları tamamlanan projenin bu yıl içerisinde hayata geçirilmesinin planlandığını sözlerine ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir