Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
362.000
-0.23%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  AFAD: Her türlü kimyasal saldırıya hazırız

  AFAD Başkanı Fuat Oktay, dış ülkelerden gelecek her türlü saldırıya karşı gerekli önlemleri aldıklarını açıkladı.
  • 19.10.2014 - 12:23
  AFAD: Her türlü kimyasal saldırıya hazırız

  afad

  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı (AFAD) Fuat Oktay, Türkiye'nin herhangi bir kimyasal saldırı riskine karşı hazır olduğunu söyledi. Oktay, Türkiye'nin sınır komşusu Suriye'de iç savaşın devam ettiğini, dış ülkelerden gelecek her türlü saldırıya karşı gerekli önlemleri aldıklarını belirtti.

  "HERHANGİ BİR KİMYASAL SALDIRI RİSKİ OLURSA BİZ HAZIRIZ"

  Geçen yıl Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını da hatırlatan Oktay, şöyle devam etti;,

  "Şu anda ciddi bir kapasitemiz var. Yani herhangi bir risk oluşursa, biz hazırız. AFAD olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm yetkili kurum ve kuruluşları olarak burada her türkü risk analizlerini yaptık, gerekli tedbirlerimizi aldık. Hükümetimizin aldığı kararla tüm kurum ve kuruluşlarımızı hazır hale getirdik. Herhangi bir kimyasal saldırı riski olursa biz hazırız."

  AFAD: Her türlü kimyasal saldırıya hazırız #2

  "BİZ YARDIM ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

  "Kim olursa olsun, hangi ülkeden gelirse gelsin, biz yardım etmeye devam edeceğiz, bir ayrım gözetmeyeğiz" diyen Oktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bakanların sınırdaki gelişmelerle ve AFAD tarafından yapılan yardımlarla ilgili dakika dakika bilgi aldıklarını anlattı. Oktay, AFAD olarak dini, dili, milleti ve ırkı ne olursa olsun Türkiye'ye gelen bütün sığınmacılara yardım etmeyi sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.


  Görüş Bildir