Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.081
0.05%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Afrikalı adamı yanlışlıkla Çatalca'ya gömdüler

  Tatil için geldiği Türkiye'de hayatını kaybeden Afrikalı adamın cenazesi, otopsi sırasında başka bir cenaze ile karıştı.
  • İHA
  • 09.10.2019 - 13:36
  Afrikalı adamı yanlışlıkla Çatalca'ya gömdüler

  Çatalca'da yaşayan 85 yaşındaki Bedri Ayan, 28 Eylül günü kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Çocukları arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle Ayan'ın cenazesine, otopsi yapılması istendi. Bunun üzerine cenaze, otopsi işlemi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

  Otopsinin tamamlanmasının ardından cenazeyi teslim alan aile, 1 Ekim'de Çatalca Dağyenice köyünde toprağa verdi. Ancak Ayan'ın ailesi, önceki gün gelen telefonla bir şok yaşadı.

  Afrikalı adamı yanlışlıkla Çatalca ya gömdüler #1

  Afrikalı adamı yanlışlıkla Çatalca'ya gömdüler VİDEO

  AFRİKALI ADAMI GÖMDÜLER

  Aile, Adli Tıp Kurumu'nda cenazelerin karıştığını, Bedri Ayan yerine tatil için geldiği Türkiye'de kalp krizi geçiren Güney Afrikalı Jacobus Johannes Nelson'ın (66) cenazesini toprağa verdiklerini öğrendi. Yaşanan karışıklık üzerine savcılık talimatıyla Ayan’ın cenazesi, jandarma eşliğinde mezarlıktan çıkarıldı ve yeniden Adli Tıp Kurumu'na getirildi.

  Afrikalı adamı yanlışlıkla Çatalca ya gömdüler #2

  GERÇEK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ

  Burada yeniden yapılan teşhisin ardından cenazeler, gerçek sahiplerine teslim edildi. Bedri Ayan'ın cenazesi, dün ikinci kez cenaze namazı kılınarak toprağa verildi.

  Afrikalı adamı yanlışlıkla Çatalca ya gömdüler #3

  İKİ KEZ CENAZE NAMAZI KILINDI

  Yaşanan olayı anlatan Dağyenice Muhtarı Ercan Gül, "Pazartesi günü cenaze geldi, defin yaptık. Dün beni Jandarma Komutanlığı aradı. Mezarın açılacağını söylediler. Daha sonra cenazelerin karıştığını öğrendik. Çocuklarına haber verdik. Oğlu babasının kendisinin yıkadığını söyledi. 'Babamdı. Ben aptal mıyım ayırt edemeyecek kadar' dedi. Ben tekrar jandarmayı aradım. Oğlunun cenazeyi teşhis ederek, aldığını söyledim. Jandarma da 'Adli Tıp Kurumu'na kızını götürelim, cenazeyi teşhis etsin' dedi ve kızı gitti. Kızı cenazeyi teşhis etti. Sonra mezar açıldı. Allah rahmet eylesin, iki kez cenaze namazı kıldık." ifadelerini kullandı.

  Afrikalı adamı yanlışlıkla Çatalca ya gömdüler #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir