Dolar
6.7653
0.1851%
Euro
7.6312
-0.3486%
Altın
1685.17
-1.694%
Borsa
110021.83
0.4426%
G. Altın
366.799
-1.4336%
Bitcoin
65788.56
-0.186%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Ağrı Valisi: PKK 2 yıldır kenti pilot bölge seçti

  Ağrı Valisi Musa Işın, kentin son 2 yıldır bölücü terör örgütü ve onun uzantılarınca pilot bölge seçildiğini savundu.
  • 21.10.2015 - 14:41

  Ağrı Valisi: PKK 2 yıldır kenti pilot bölge seçti

  c

  Ağrı'da yapımı tamamlanan 8 derslikli spor lisesi ile 16 derslikli güzel sanatlar lisesi ve 200 kişi kapasiteli öğrenci pansiyonu, Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen törenle açıldı. Vali Işın, açılışta yaptığı konuşmada, öğrencilere geleceklerini kazanmanın eşiğinde olduklarını ifade ederek, eğitim dışında hiçbir macera, hiçbir ütopya, hiçbir hayalperestliğin kendilerini bugünkü durumlarından daha iyiye götüremeyeceği uyarısında bulundu.

  "ÇOK İSTİYORLARSA DAĞA KENDİ ÇOCUKLARINI GÖNDERSİNLER"

  Öğrencilere hayatlarını, gençliklerini kötü insanların emellerine alet etmemeleri çağrısında bulunan Işın, şunları söyledi: "Bakın 14, 15, 17 yaşında çocuklar gelip teslim oluyor. 'Gidin adam öldürün' diye kendi boylarından yüksek silah ellerine veriliyor. '14 yaşındaki çocuk silah kullanır mı ' İşte vicdansızlık, akılsızlık, beyinsizlik ve insansızlık budur. Başka hiçbir şey değildir. Çocuklar, siz yaşamaya çalışın, ölmeye çalışmayın. Ölmek, yok olmak çok kolaydır. Sizi birileri öldürmek isteyebilir. Onlara kesinlikle kendinizi kullandırtmayın, fırsat vermeyin. (Dağa) Çok istiyorlarsa kendi çocuklarını göndersinler."


  "KÜRT'ÜN EN BÜYÜK DÜŞMANI PKK'DIR"

  Öğrencilerden bölücü terör örgütünün ve uzantılarının "Kürt'ün hakkını koruyoruz" yalanına kanmamalarını isteyen Işın, şöyle devam etti: "Kürt'ün en büyük düşmanı PKK'dır. Bütün bu olumsuzlukları yaratanlar, Ağrı'nın huzurunu bozan onlar değil mi. Ağrı'yı açıkça söylüyorum pilot bölge seçtiler. Ağrılılar, geleneklerine, inançlarına bağlı, mütedeyyin kendi halinde yaşayan, çocuklarına gelecek hazırlayan kendi halinde bir halkken, iki yıl içerisinde bu halk üzerinde çok büyük bir oyun oynanmaktadır. Burayı huzursuz ettiklerini ve araçların yakıldığını biliyorsunuz, daha 2-3 ay önce insanların dağa götürülüp haraç kesildiğini, şehir merkezinde adam katledildiğini biliyorsunuz. Eleşkirt'te hem adamın arabasını yakıp hem de dağa götürülüp 250 bin lira alındığını biliyorsunuz. Peki, bu nasıl halk sevdasıdır. Bu nasıl Kürtlüktür. Bu Kürt düşmanlığıdır."

  ''DAĞDA OLMANIN HİÇBİR GEREKÇESİ YOK"

  Işın, devlet olarak insanlar yaşasın, çocuklar okusun geleceklerini temin etsinler istediklerini, buna çabaladıklarını ama terör örgütünün çok sayıda çocuk ve genci dağa götürerek ölüme sürüklediğini dile getirerek, "Bugün dağda olmanın hiçbir gerekçesi yoktur. Birisi kalksın dersin ki, 'bizim haklarımız eksiktir, bize şu verilmiyor.' Bugün Türk neye sahipse Kürt de ona sahiptir. Kürt neye sahipse Türk de Arap da ona sahiptir. Hiçbir eksiklik yoktur. Bir şey varsa da demokratik zeminlerde her şey söylenebilecek durumdadır" diye konuştu.

  ANKARA'DAKİ TERÖR SALDIRISI

  Vali Musa Işın, Ankara'daki terör saldırısına da değinerek, şunları kaydetti: "Ankara'da menfur bir saldırı yapıldı. (Bu saldırının amacı) Türkiye'yi kargaşaya sürükleyip, infial yaratıp iç çatışmaya sürükleyip başka ülkelere, Suriye, Irak'a, şuna buna benzetmektir. Zaten söyleniyor, kimlerin kimlerle iş birliği yaptığı. PKK, IŞİD, şunlar bunlar birlikte katliam yapıyor, ondan sonra algı operasyonu yapıp 'efendim şunlar yaptı, bunlar yaptı' deyip milleti birbirine kırdırmaya çalışıyorlar. Milletin kanı üzerinden, masum insanları öldürerek istikbal temin etmeye çalışıyorlar. Allah memleketimize zeval vermesin. Dirlik ve birliğimizi muhafaza etsin."

  Görüş Bildir