Euro
10.1835
0.73%
Dolar
8.3348
0.28%
Altın
500.44
0.3%
Borsa
1.462
0.53%
Bitcoin
379.002
-1.18%
25ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 25 C

  Ağrı'da bir diş hekimi hastalar tarafından darp edildi

  Ağrı’nın Doğubayazıt Devlet Hastanesi’nde görevli bir diş doktoru, iki kardeş tarafından darp edilerek yoğun bakıma alındı.
  • 21.01.2015 - 15:24
  Ağrı'da bir diş hekimi hastalar tarafından darp edildi

  chelsea.jpg

  Doç.Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi’nde görevli diş doktoru Cemal Yücebaş ile polikliniğe gelen Metin (26) ve kardeşi Hasan G (25) arasında tartışma çıktı. Tartışma üzerine iki kardeş, doktoru darp etti. Güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle Metin G ve kardeşinin elinden alınan Dr. Yücebaş, sağ elindeki iki parmağı kırılırken, kafasına ve vücudunun değişik yerlerine aldığı darbeler sonucu yoğun bakıma kaldırıldı. Yaşanan saldırı anı hastanenin güvenlik kameralarına saniye saniye yansırken, saldırganlar güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilip polise teslim edildi.

  KÜFÜR EDİP SALDIRDILAR

  Olayla ilgili açıklama yapan Dr. Cemal Yücebaş, sabah saat 08.20’de kliniğe geldiğini belirterek, “Hasta, saat 10.00'da sıra almış, muayene olmak istedi. Ben de kendisine saat 09.00’da muayeneye başlayacağımı ve kimse olmadığı için ilk onu alacağımı söyledim. Bunun üzerine kapının ağzında küfür etmeye başladı. Ben de küfür etmemesini söyledim. Kısa bir münakaşa yaşadık. Sonra ben yan tarafta sterilizasyon odasındayken içeri girdi ve aniden saldırmaya başladı" dedi.

  Ağrı da bir diş hekimi hastalar tarafından darp edildi #2

  PARMAKLARI KIRILDI, KAFASINA DARBE ALDI

  SES Doğubayazıt temsilciliği adına bir açıklama yapan Recep Altındağ ise, Doğubayazıt Devlet Hastanesi’nde sağlık hizmeti sunmaya çalışan diş tabibi Cemal Yücebaş’ın bir hasta yakını tarafından saldırıya uğradığını belirterek, “Sağlık hizmeti sunmaya çalışan bir sağlık emekçisi değil de düşmanmış gibi saldırmak, kesici, delici alet ile gerçekleşen saldırı sonucu arkadaşımızın el parmaklarında kırık, yüzünde yaralanma ve kafatasında çatlak tespit edilmiştir. Arkadaşımız ameliyata alınmak üzere şu an yoğun bakım ünitesinde yatmaktadır. İyi biliyoruz ki, bu saldırı ilk değil son da olmayacak. Çok değil daha bir ay önce yine Doğubayazıt Devlet Hastanesi hekimlerinden nöroloji uzmanı Dr. Dilek Acar böyle bir saldırıya maruz kalmıştı. Yetersiz personel, teknik ve fiziki koşullar altında hizmet üretme çabasıyla çırpınan arkadaşımız Diş Tabibi Cemal Yücebaş şahsında tüm sağlık emekçilerine yönelik olduğunu düşündüğümüz bu saldırıyı nefretle kınıyoruz" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir