Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
486.099
0.52%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C
  Ağrı'da esnaf eylem yaptı: Devlet bize baksın

  Ağrı'da esnaf eylem yaptı: Devlet bize baksın

  Ağrı'da, şehir merkezinde seyyar satıcıların çoğalmasına isyan eden sebze pazarı esnafı, "Belediye yok devlet bize baksın" diye bağırdı.
  • 19.04.2016 - 15:48

  Eski Van Caddesindeki sebze pazarı esnafı, sokaklarda izinsiz seyyar satıcılık yapanlara belediye tarafından hiçbir şekilde müdahale edilmediğini iddia etti. Sebze pazarındaki tezgâhı kapatarak Eski Van Caddesinde toplanan esnaf, kendi ürünlerini ve cadde ve sokaklarda bulunan seyyar satıcıların ürünlerini sokağa dökerek yaktı. DBP’li belediye aleyhine slogan atan esnaf, belediye eş başkanları ve başkan yardımcılarını istifaya davet etti. Caddeyi trafiğe kapatan esnaf grubuna, polis ekipleri dağılmaları konusunda çağrı yaptı.

  Ağrı da esnaf eylem yaptı: Devlet bize baksın #1

  "BELEDİYE YOK DEVLET BİZE BAKSIN"

  Esnaf, “Belediye yok devlet bize baksın” diyerek slogan atıp, cadde ve sokaklarda bulunan seyyar satıcıların toplanmasını istedi. Esnaf Muhsin Oğur, belediyenin kendilerine söz verdiğini belirterek, “Bize söz verdi. ‘Biz gelirsek bu pazara dört dörtlük düzen getireceğiz’ dediler. Bizde oy verdik, ama sözlerinin arkasında durmadılar, hâlâ durmuyorlar. 20 defa, 40 defa hepsiyle görüştük. 30 yıldır bu işi yapıyorum. Şu dışarıdaki kamyoneti olan arkadaşların hiçbiri seyyar satıcı değildir. Adam Cumhuriyet Caddesinin ortasını serbest etmiş. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir kanun yoktur. Bir sebze pazarı olduğu zaman çarşının yasaklanması lazım. Bu pazar ne diye kurulmuş. Şu an burada 550 tezgâh var. Derdimizi anlattık, sorunumuzu anlattık. Eğer biz oy vermiş isek gelip bizim derdimizle ilgilenmesi lazım” dedi. Polis ekipleri, caddeyi trafiğe kapatan esnaf grubunu dağıttı.

  Ağrı da esnaf eylem yaptı: Devlet bize baksın #2

  Ağrı da esnaf eylem yaptı: Devlet bize baksın #3

  Ağrı da esnaf eylem yaptı: Devlet bize baksın #4


  Görüş Bildir