Petrol
96.09
-0.52%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
390.155
-6.42%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Ağrı'da kar evlerin boyuna ulaştı

  Ağrı'da günlerdir etkili olan kar yağışı ve soğuk hava, hayatı olumsuz etkiliyor. Köylerde kar kalınlığı, evlerin boyuna ulaştı. Birçok köy yolu ulaşıma kapandı.
  • CHA
  • 14.02.2015 - 10:35
  Ağrı'da kar evlerin boyuna ulaştı

  Ağrı da kar evlerin boyuna ulaştı #1

  Merkeze bağlı, 30 kilometre uzaklıktaki Balkaynak köyünde birçok ev kar altında kaldı. Yoğun kar yağışı zaman zaman elektrik kesintisine sebep olurken deponun donması sonucu köylüler su sıkıntısı çekmeye başladı.

  "YOLLARIMIZ KAPALI"

  Muhtar İhsan Kocabey, yaptığı açıklamada kar yağışının kendilerini olumsuz etkilediğini belirterek, birçok konuda mağdur olduklarını dile getirdi.

  AĞRI'DAN KAR MANZARALARI

  Ulaşımda sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Muhtar Kocabey, "Köyümüzde hasta ve yaşlı insanlar var. Bu insanların sık sık doktora gitmeleri gerekiyor ancak kar yağışından dolayı yollarımız kapanıyor ve merkeze gitmemiz zor oluyor. Yetkililerin bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz." dedi.

  Ağrı da kar evlerin boyuna ulaştı #2

  "SON YILLARIN EN ÇETİN KIŞINI YAŞIYORUZ"

  Köy sakinlerinden Hasan Kocabey ise üç gün aralıksız kar yağdığını belirterek, bundan dolayı yolların sık sık ulaşıma kapandığını kaydetti. Kar kalınlığının evlerin boyunu aştığını ve birçok evin kar altında kaldığını anlatan Kocabey, "Köyde hayatı resmen felç etti. Kar altında kalan arabamı çıkarmakta zorlanıyorum. Bana göre son yılların en çetin kışını yaşıyoruz. Kar kalınlığına baktığımızda her şeyi özetliyor." diye konuştu.

  Ağrı da kar evlerin boyuna ulaştı #3

  Ağrı da kar evlerin boyuna ulaştı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir