Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
443.844
0.93%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  Ağrılı şehidin cenazesine Bakan Yıldırım da katıldı

  Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Er Ramazan Akın toprağa verildi.
  • 21.10.2011 - 02:37
  Ağrılı şehidin cenazesine Bakan Yıldırım da katıldı

  Ağrılı şehidin cenazesine Bakan Yıldırım da katıldı #1

  Şehit asker Ramazan Akın'ın Türk bayrağına sarılı naaşı, Erzurum'dan karayoluyla memleketi Ağrı'nın Hamur ilçesine bağlı Aşağı Yenigün köyüne getirildi. Şehidin naaşını Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da Ağrı girişinde karşıladı. Akın'ın naaşı kalabalık bir araç konvoyu eşliğinde Aşağı Yenigün köyüne götürüldü. Ambulanstan askerlerin omzunda indirilen şehidin naaşı, köydeki evinin bahçesine getirildi.

  BİNALİ YILDIRIM DA KATILDI

  Acılı anne Sakine Akın ile şehidin yakınları Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak, uzun süre gözyaşı döktü. Şehidin cenaze namazını Ağrı Müftü Vekili Abdullah Eroğlu kıldırdı. Şehit Akın'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, kılınan cenaze namazının ardından bir süre omuzlarda taşınarak köy mezarlığına götürüldü. Burada okunan dualarla cenaze gözyaşları arasında defnedildi. Defin işlemi sırasında Bakan Yıldırım'ın da duygulandığı görüldü. Yıldırım, şehidin babası ve aynı zaman köy muhtarı olan Mehmet Akın'ın elini uzun süre
  tutarak teselli etti.

  Cenaze defninden sonra taziye çadırına dönen protokol üyeleri ile vatandaşlar, acılı baba Mehmet Akın'a taziyede bulundu. Taziye çadırında Bakan Yıldırım, baba Mehmet Akın'a Türk Bayrağı hediye etti.

   

   

   

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir