Euro
10.3748
0.54%
Dolar
8.8738
0.64%
Altın
495.7
-0.1%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
370.280
-3.05%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Aileler arası anlaşmazlıkta kalaşnikoflar konuştu

  Siirt'in Eruh İlçesi'nde 'Ertuğrul' ile 'Sain' aileleri, arazi anlaşmazlığı nedeniyle kalaşnikoflarla çatıştı.
  • 21.04.2012 - 16:25
  Aileler arası anlaşmazlıkta kalaşnikoflar konuştu

  Aileler arası anlaşmazlıkta kalaşnikoflar konuştu #1

  Eruh İlçe merkezinde oturan ve uzun süreden bu yana aralarında arazi konusunda gerginlik bulunan korucu iki aile fertlerinin bu sabahki tartışması silahlı çatışmaya dönüştü.

  ÖNCE TAŞ SOPALARLA SONRA KALAŞNİKOFLA

  İlçe merkezinde karşılaşan aile fertlerinin arazi meselesi konusundaki tartışması kısa sürede kavgaya dönüştü. Önce taş ve sopalarla birbirine saldıran aile fertleri daha sonra Kalaşnikof marka otomatik tüfeklerle birbirine rast gele ateş açmaşa başladı.

  4'Ü AĞIR 14 KİŞİ YARALANDI

  İlçe bir anda savaş alanına dönerken, 2 aileden isimleri henüz belirlenemeyen 4'ü ağır 14 kişi yaralandı. Çatışma, İlçe jandarma komutanlığı'na bağlı askerler ile polislerin müdahalesiyle sona ererken, ilçede olağanüstü geniş güvenlik önlemleri alındı. Korucu iki aileden birçok kişi gözaltına alınırken, yaralılar ambulanslarla Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Gerginliğin halen devam ettiği belirtilirken, ilçenin giriş ve çıkışlarında önlem alan güvenlik güçleri, çevre ilçe ve köylerden her iki korucu aileye destek amacıyla silahlı kişilerin gelebileceği olasılığına karşılık kontrollü olarak araçların geçişine izin veriyor. Çatışmayla ilgili soruşturma devam ediyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir