Euro
15.3324
0.10%
Dolar
13.5333
0.03%
Altın
788.1840
-0.16%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
578.479
0.55%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  AK Parti milletvekilleri Somali'de

  AK Parti milletvekilleri, kurban organizasyonu kapsamında başkent Mogadişu'ya gitti.
  • 25.10.2012 - 11:55
  AK Parti milletvekilleri Somali'de

  AK Parti milletvekilleri Somali de #1

  Kimse Yok Mu Derneği'nin kurban organizasyonu kapsamında başkent Mogadişu'ya gelen milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ve Meclis Başkanı Osman Cevari'yi ziyaret etti.

  Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Mahmud, İstanbul milletvekilleri Muhammet Çetin, Alev Dedegil ile Adanamilletvekili Fatoş Gürkan, Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Türkiye'nin Mogadişu Büyükelçisi Cemalettin Kani Torun, Kimse Yok Mu Derneği Genel Sekreteri Celal Türkoğlu ve Nil Organizasyon Genel Müdür Yardımcısı Murat Kılıç'ı makamında kabul etti.

  ATATÜRKLÜ KAHVE FİNCANI

  Burada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mahmud, milletvekilleri ile bir süre sohbet etti. Cumhurbaşkanı Mahmud'a, milletvekili Çetin TBMM'nin plaketini, Fatoş Gürkan üzerinde Atatürk'ün resmedildiği porselen kahve fincanı, Celal Türkoğlu ise derneğin plaketini hediye etti.

  SOMALİLİ ÖĞRENCİLERDEN TÜRKÇE TÜRKÜ VE İLAHİLER

  Burada Türkiye'den gelen gönüllülerle birlikte, Nil Organizasyon tarafından açılan Bedir Türk Lisesi öğrencilerinin düzenlediği programı izleyen milletvekilleri, Somalili öğrencilerin seslendirdiği Türkçe türkü ve ilahiler sırasında duygulu anlar yaşadı.

  Milletvekilleri ve beraberindekiler daha sonra Nil Organizasyon tarafından yaptırılacak Benadir eğitim ve sağlık yerleşkesinin inşaatında incelemelerde bulundu. Erkek pansiyonunun temeline ilk harcı Zeki Aygün ve Fatoş Gürkan koydu.

  Somali'de Kurban Bayramı yarın kutlanmaya başlanacak.


  Görüş Bildir