AK Parti Sözcüsü Ünal: Baskıyı siz yaptınız

Ak Parti'nin ilçe kongrelerine katılmak için Antalya'ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Gündoğmuş 6. Olağan İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, AK Partinin milletin partisi olduğunu ve 15 yıldan beri Türkiye'nin her yerinde hikayesinin aynı olduğunu ifade etti.

"İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"

Türkiye'nin ulaşım, eğitim, sağlık, altyapı sorunlarının çözüldüğünü ve çözülmeye devam edildiğini savunan Ünal şöyle konuştu: "Gündoğmuş da aynı İdil de aynı. Sur'da da aynı. Gidin Elbistan, Ardahan, Edirne'de de aynı. 15 yıl içinde verilen sözler hep tutulmuş. AK Partinin söz verip de tutmadığı hiç olmamıştır. Bunu nereden biliyoruz. 15 yıl sonunda biz vatandaşın gözünün içine bakıp konuşabiliyoruz.

AK Parti Sözcüsü Ünal: Baskıyı siz yaptınız

"SÖZ VERDİK Mİ TUTUYORUZ"

Eskiden siyasetçiler 7 kere gelir 8 kere giderlerdi. Seçimde söz verirlerdi. Sözlerini tutmaz, millet değiştirirdi. Sürekli siyasetçi değiştirilirdi. Siyasetçi halkın içine çıkamazdı. Siyasetin ve siyasetçinin de itibarı kalmamıştı. Siyasetçi oy ister vaatte bulunurdu. Millet sözünü tutar oy verir ama siyasetçi sözünü yerine getirmezdi. O günler geride kaldı. Söz verdik mi tutuyoruz. Hastane, yol, okul, altyapı yapılıyor. Ayrım yapmıyoruz. Burası 7 bin 500 kişilik bir ilçe. 7 kişi de yaşasa 700 bin kişinin yaşadığı ilçeymiş gibi AK Parti hizmetini götürüyor. Neden? Çünkü, bizim temel ilkemiz insanı yaşat ki devlet yaşasın. İnsanı merkeze alacaksın."

"ALKOL KULLANMIYOR DİYE YOBAZ İLAN ETTİNİZ"

Ak Parti'ye yönelik sıkça yapılan eleştirilerden biri olan "yaşam tarzına müdahale edildiği" konusunda Ünal; "Bizlerin nasıl sıkıntılar çekerek buralara geldiğini büyüklerimiz çok iyi bilir. Bu ülkede inancın, kültürün, değerlerin, insanların yaşam tarzlarının nasıl baskı alına alındığı bilinir. Diyorlar ki 'Siz yaşam tarzlarına baskı yapıyorsunuz.' Hayır. Yaşam tarzlarının hepsi bizim güvencemiz altındadır. Baskıyı siz yaptınız. Alkol kullanmıyor diye bir insanı yobaz ve gerici ilan edebilecek kadar yobaz bir akıl vardı bir zamanlar. Namaz kıldığı, başını örttüğü için yıllarca insanlar baskı altında kalmadı mı? İnancından dolayı bu ülkede insanlar baskı altında değil miydi? Kur'an öğretmek baskı altında değil miydi?

"MİLLET YASAKLARI SANDIKLA BERTARAF ETTİ"

Bu millet bu ülkedeki yasakları nasıl bertaraf etti. Nasıl yaptı? Sandıkla yaptı. Sokakları istila etmedi. 'Devlete karşıyım.' demedi. Hesabını sandıkta gördü. Sandıkta göreve getirdiği adam gibi adamları astılar. Bu millet yine sabırla sandığa yöneldi." dedi.