Euro
15.2979
0.37%
Dolar
13.6084
0.97%
Altın
795.2910
-0.73%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
506.909
0.64%
-1ºC
İstanbul
Bulutlu -1 C

  AK Partili vekilin Cizre'de öldürülen kardeşi uğurlandı

  Cizre'de öldürülen AK Parti Şırnak Milletvekili'nin kardeşi toprağa verilirken, vekil cenazeye katılamadı.
  • 19.08.2012 - 13:20
  AK Partili vekilin Cizre'de öldürülen kardeşi uğurlandı

  AK Partili vekilin Cizre de öldürülen kardeşi uğurlandı #1

  Cizre ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar'ın kardeşi Ramazan Dindar, toprağa verildi.

  Saldırıda kardeşi Ramazan Dindar'ı kaybeden AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar'ın, umre ziyareti dolayısıyla yurt dışında bulunduğu, bu nedenle yetişemediği için cenaze törenine katılamadığı belirtildi.

  Cizre'de dün akşam bayram alışverişi yaptığı sırada kimliği belirsiz kişi veya kişilerdin silahlı saldırısına uğrayan ve Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilirken yolda ölen Dindar'ın cenazesi, burada yapılan otopsinin ardından Cizre'ye geri götürüldü.

  Cizre Ulu Cami'de düzenlenen ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, Gıda Tarım ve Köyişleri Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Cuma İçten, Mine Lök Beyaz, Oya Eronat ve Mehmet Süleyman Hamzaoğulları, Cizre Kaymakamı Şenol Koca ile çok sayıda vatandaşın katıldığı cenaze namazının ardından Dindar, Asri Mezarlık'ta toprağa verildi.

  Törenin ardından Eker ve Dindar'ın yakınları Ulu Cami'deki taziye evine geçerek burada başsağlığı dileklerini kabul ettiler.


  Görüş Bildir