Petrol
87.77
-0.32%
Euro
17.9507
-0.38%
Dolar
18.5294
0.06%
Altın
984.76
-0.28%
Borsa
3198
0.00%
Bitcoin
364.339
4.19%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Yeni Cumhurbaşkanlığı binası 29 Ekim resepsiyonu için açılacak

  Beştepe'de çalışmaları devam eden yeni Cumhurbaşkanlığı binası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu için, yarın bir geceliğine kapılarını konuklarına açacak.
  • 28.10.2014 - 08:48
  Yeni Cumhurbaşkanlığı binası 29 Ekim resepsiyonu için açılacak

  aksaray

  Beştepe binasının resmi açılışı ve taşınma işlemleri ise kasım ayı sonuna sarktı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunun Çankaya Köşkü yerine Beştepe’de yapılacağının açıklanmasının ardından, yeni Cumhurbaşkanlığı binasında hazırlıklar yoğun şekilde devam ediyor.

  29 EKİM RESEPSİYONU İÇİN AÇILACAK

  Edinilen bilgiye göre; yeni Cumhurbaşkanlığı’nın kapıları ilk kez 29 Ekim resepsiyonu için açılacak. Resepsiyondan sonra yeni Cumhurbaşkanlığı binasındaki düzenlemeler devam edecek. Binanın ve yerleşkenin resmi açılışı ile taşınma işlemlerinin kasım ayı sonuna sarktığı ifade edildi.

  Yeni Cumhurbaşkanlığı binası 29 Ekim resepsiyonu için açılacak #2

  FORS RENKLERİ

  Yeni Cumhurbaşkanlığı’ndaki son hazırlıklarla ilgili fotoğraflar da sosyal medyada yer aldı. Binanın koyu yeşil mermer kaplama duvarları dikkat çekiyor. Cumhurbaşkanlığı forsunun rengi olan kırmızı ve altın rengi de binaya hâkim renkler arasında yer alıyor. Binanın aydınlatması ise özel olarak yaptırıldı. Sarkıt şeklinde onlarca aydınlatma Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın makam odasının bulunduğu katın tavanını süslüyor.

  Yeni Cumhurbaşkanlığı binası 29 Ekim resepsiyonu için açılacak -GALERİ

  BİNA İÇİNDE AĞAÇ

  Yeni Cumhurbaşkanlığı binasının bir diğer özelliği de binanın içinde canlı ağaçların bulunması. Yerleşkede çevre düzenlemesi de tamamlandı. Yerleşkenin bahçesinde özel bitkiler ve ağaçlar bulunuyor.Yeni Cumhurbaşkanlığı binası 29 Ekim resepsiyonu için açılacak #3

  IŞIKLI HAVUZ BAŞI

  Resepsiyonda, konuklar binanın yanındaki havuzlu bahçede de ağırlanabilecek. Bunun için havuz başına ve Cumhurbaşkanlığı binasına özel ışıklandırma yapıldığı öğrenildi. Yeni Cumhurbaşkanlığı bu kapsamda sadece 29 Ekim resepsiyonu için açılacak. 29 Ekim’den sonra binadaki düzenlemeler devam edecek. Resmi açılışın kasım ayı sonuna sarktığı belirtiliyor.

  HASSAS TESTLER SÜRÜYOR

  Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı binasındaki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda konuklar ince temizliği yapılan zemin katta ağırlanacak. Resepsiyona 3 bin kişi davet edildi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın makam odasını da kapsayan diğer bölümlerde ise hassas testlere, incelemelere ve oda tefrişine devam ediliyor.


  Görüş Bildir