Petrol
113.1
0.46%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.567
1.85%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Akçakale sınırında bekleyen 3 bin Suriyeli'ye izin çıktı

  Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde, sınır hattında üç gündür bekleyen yaklaşık 3 bin Suriyeli'nin Türkiye'ye geçişine izin verildi.
  • Ajanslar
  • 10.06.2015 - 14:29
  Akçakale sınırında bekleyen 3 bin Suriyeli'ye izin çıktı

  Akçakale sınırında bekleyen 3 bin Suriyeli ye izin çıktı #1

  Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde, sınır hattında üç gündür bekleyen yaklaşık 3 bin Suriyeli'nin Türkiye'ye geçişine izin verildi. Oluşturulan mobil kapıdan içeri alınan Suriyelilere askerler su ve gıda ikramında bulunduktan sonra Akçakale ilçesindeki çadır kentlere götürdü.

  SURİYELİLERE SU DAĞITILDI

  Sınırda görev yapan Mehmetçik, sığınmacıların sorunsuz şekilde ülkeye alınması için yoğun çaba harcadı. Suriyelilere su dağıtan askerler, sığınmacıların eşyasını ve yorgunluktan yürüyemeyen kadınların çocuklarını kucaklarında taşıdı. Kontrol noktalarında üst aramasından geçirilen sığınmacılar, kayıt işlemleri için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekiplerince Akçakale ilçesinde oluşturulan kayıt merkezine götürüldü.

  Akçakale sınırında bekleyen 3 bin Suriyeli ye izin çıktı #2

  ZAMAN ZAMAN TOMA'LARDAN SU SIKILDI

  Geçişte izdihamın yaşanması üzerine zaman zaman TOMA’lardan su sıkıldı. Bölgede, bazı Kürt gruplar ile terör örgütü IŞİD arasındaki çatışmalar devam ediyor. ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri de Suriye'deki IŞİD hedeflerini bombalıyor. Çatışmaların şiddetlenmesi üzerine Akçakale'ye bağlı Zenginova Mahallesi sınır hattına gelen Suriyeliler, tel örgüler önünde beklemeye başlamıştı.

  Akçakale sınırında bekleyen 3 bin Suriyeli ye izin çıktı #3

  Akçakale sınırında bekleyen 3 bin Suriyeli ye izin çıktı #4

  Akçakale sınırında bekleyen 3 bin Suriyeli ye izin çıktı #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir