Dolar
7.3571
0.2206%
Euro
8.7139
0.4125%
Altın
1944.58
-0.4693%
Borsa
1083.83
-1.4932%
G. Altın
460.112
-0.1956%
Bitcoin
86968.09
2.1556%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C
  Akit Gazetesi'nin matbaasına ses bombası atıldı

  Akit Gazetesi'nin matbaasına ses bombası atıldı

  Akit Gazetesi'nin matbaasında patlama meydana geldi..
  • 11.01.2013 - 23:04
  Akit Gazetesi'nin matbaasına ses bombası atıldı

  Akit Gazetesi nin matbaasına ses bombası atıldı #1

  Yeni Akit gazetesinin basıldığı Bağcılar'daki matbaa tesislerine ses bombası atıldı. Göztepe Mahallesi Orhangazi Caddesi'ndeki matbaa tesislerinin bahçesine, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce atılan ses bombası büyük bir gürültüyle patladı.

  SES BOMBASI ATILDI

  İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik şeridi çekerek inceleme yaptı.

  Bahçede bulunan bir şüpheli paket de fünyeyle patlatıldı.

  Güvenlik kamerası kayıtlarında iki kişinin olay yerinden kaçarken görüldüğü ve soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

  ÜÇ BOMBADAN İKİSİ PATLADI

  Öte yandan, Akit Gazetesi'nden olaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada ise şöyle denildi: "Türkiye'nin baş belası terör konusunda sergilediği ilkeli ve dik duruşuyla dikkat çeken Akit, yine hainlerin hedefi oldu. Son günlerde terörün bitirilmesi için yürütülen çalışmalara yayınlarıyla destek veren Akit'e gece bombalı saldırı yapıldı. Bombaların içinde çivi de bulunuyordu. Gazetenin basıldığı İstanbul Bağcılar'daki matbaa tesislerine saat 22.10 sularında atılan el yapımı üç bombadan ikisi patladı, patlamayan bir bomba ise bomba imha ekiplerince etkisiz hale getirildi.

  "GAZETE MARJİNAL SOL VE BÖLÜCÜ ÖRGÜTLERİN HEDEFİNDEYDİ"

  Akit'in Bağcılar'daki matbaa tesislerine atılan bombalarla gazetenin güvenlik görevlilerinin hedef alındığı tahmin ediliyor. Bugünkü gazetenin baskı hazırlıklarını yapan yazıişleri ekibiyle Dergah Ofset çalışanları, patlamayla birlikte dışarı çıktılar. Akit'in dünkü 'PKK'dan iç infaz' ve 'Herkes aklını başına alsın' şeklindeki manşetler bölücü mihrakları hayli rahatsız ederken, gazete bir süredir marjinal sol ve bölücü örgütlerin hedefindeydi. Polis, bombaları atanları yakalamak için geniş çaplı aramalara başlattı."

  Görüş Bildir