Dolar
6.8623
-0.0247%
Euro
7.8301
0.0523%
Altın
1808.17
-0.0712%
Borsa
117741.1
-0.5553%
G. Altın
399
-0.1004%
Bitcoin
63382
-0.5584%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Aksaray sele teslim oldu

  Aksaray’da öğleden sonra başlayan sağanak yağış nedeniyle çok sayıda bölge sular altında kaldı.
  • 11.06.2014 - 08:53
  Aksaray sele teslim oldu

  Aksaray sele teslim oldu #1

  Aksaray’da öğleden sonra başlayan sağanak yağış nedeniyle Hasan Dağı bölgesinde bulunan belde ve köyler sular altında kalırken, Taşpınar beldesindeki birçok köprüde çökmeler meydana geldi.

  EVLER SULAR ALTINDA KALDI

  Aksaray’da öğleden sonra başlayan ve aralıksız devam eden yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak yağış nedeniyle Hasan Dağı Bölgesinde bulunan Karacaören köyü, Gözlükuyu köyü ve birçok beldede evler sular altında kaldı. Taşpınar beldesinde ise köprüler çöktü. 

  Aksaray sele teslim oldu #2

  KURTARMA ÇALIŞMALARI YAPILDI

  Selin ardından Aksaray valiliğine bağlı İl Acil Afet Durum Müdürlüğü (AFAD) ve İl Özel İdaresi ekipleri, çamurla kaplanan yolların temizlenmesi için çalışma yaptı. Çalışmalar sonrası ekipler, evlerdeki suların çekilmesini sağladıktan sonra mahsur kalan bazı vatandaşları kurtardı.

  ''DEREDE TAŞMA MEYDANA GELDİ''

  Olayın ardından belde ve köyleri gezen Aksaray Valisi Şeref Ataklı, zarar gören yerlerde incelemelerde bulundu. Sel ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Şeref Ataklı, “Taşpınar beldemizde bu akşam aşırı bir yağış oldu. Beldemizin içerisinden geçen derenin taşması sonucu dere etrafındaki evlerde hasarlar meydana geldi. Allah’tan ki can kaybımız yok. Ancak evlerde, duvarlarda hasarlar var. Tespitlerimizi yapıyoruz şu anda. AFAD ekiplerimizde tespit çalışmalarını yapıyor. Tespit sonrası da gerekli işlem ne ise yapacağız. Bir an önce bu hasarı ortadan kaldıracağız” dedi.

  Sağanak yağış sonrası gelen selden mağdur olan köylüler ise, “Aniden geldi, evlerimiz ahırlarımız sular altında kaldı. Perişan olduk” dedi.

  Görüş Bildir