Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
498.952
1.41%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Aktivistlerden veterinerlik fakültesine baskın

  Hayvan özgürlüğü aktivisti öğrenciler, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde derse baskın yaparak koyunların kesilmesini engelledi.
  • İHA
  • 21.12.2015 - 16:29
  Aktivistlerden veterinerlik fakültesine baskın

  Aktivistlerden veterinerlik fakültesine baskın #1

  İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde yaşanan hayvan kesme skandalı gündeme damga gibi vurdu. Fakülte öğrencilerine eğitim adı altında verilen “Et muayenesi” dersinde kesilmek istenen koyunlar, hayvan özgürlüğü aktivistleri ve öğrenciler tarafından derse baskın yapılarak engellendi.

  ARBEDE YAŞANDI

  Yapılan baskın, dersi basan aktivistler ve öğrenciler tarafından cep telefonuyla kayıt altına alınırken, dersten sorumlu akademisyenler, öğrenciler ile dersi basan aktivistler arasında arbede yaşandı.

  KOYUNLARIN KESİLMESİNİ CİNAYET DEDİLER

  Yaşanan arbede sonucunda dersi görmek isteyen öğrenciler, “Eğitim haklarının gasp edildiğini” savunarak dersi basan aktivistlere tepki gösterdi. Aktivistler ve öğrenciler ise koyunların kesilmesinin “cinayet” olduğunu savunarak koyunların yanına yattı.

  Veterinerlik fakültesine baskın

  KESİLMELERİNİ ENGELLEDİ

  Yaşanan büyük çaplı tartışma sonucunda dersi basan aktivistler ve öğrenciler tarafından koyunların kesilmesini engellendi. Olay sonrası hayvan özgürlüğü aktivistleri, öğrencilere "Eğitimde vicdanî ret hakkı" tanınmasını talep etmek ve hayvanların yaşam hakkını gasp eden eğitim sistemini teşhir etmek için bir kampanya başlattı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir