Petrol
112.53
1.40%
Euro
17.6187
0.53%
Dolar
16.6427
0.71%
Altın
977.49
0.89%
Borsa
2555
1.02%
Bitcoin
354.636
-1.74%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  AKUT'tan karda mahsur kalanlara yakıt ve gıda yardımı

  Arama Kurtarma Derneği Afyonkarahisar ekipleri, Kütahya karayolundaki yoğun kar yağışı dolayısıyla yolda araçlarıyla mahsur kalan vatandaşların yakıt ve kumanya ihtiyacını karşıladı.
  • 31.12.2014 - 03:05
  AKUT'tan karda mahsur kalanlara yakıt ve gıda yardımı

  AKUT tan karda mahsur kalanlara yakıt ve gıda yardımı #1

  AKUT Afyonkarahisar Operasyon Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Kütahya karayolunun yoğun kar yağışı dolayısıyla ulaşıma kapanmasının ardından, yolda araçlarıyla mahsur kalan vatandaşların yardım talebi üzerine operasyona başlandığı bildirildi.

  Tam donanımlı ekiplerin yer aldığı çalışma kapsamında, güzergahta görülen kişilerin öncelikli ihtiyaçlarının karşılandığı ifade edildi.

  Yakıtı biten araçların ihtiyacının giderildiği, sürücü ve yolculara kumanya yardımı yapıldığı belirtilen açıklamada, yiyecek, sıcak içecek, battaniye, çocuk bezi, süt, ıslak mendil gibi ihtiyaçlara göre yardım çalışmalarının sürdürüldüğü kaydedildi.

  Arızalanan çekici ve kamyon türü araçların şoförlerinin gecenin ilerleyen saatlerinde donma tehlikesiyle karşı karşıya kalmamaları için AKUT ekiplerinin araçlarıyla yakınlardaki dinlenme tesislerine taşındığı kaydedildi.

  KÜTAHYA

  Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Kütahya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ekipleri, Kütahya-Eskişehir ve Afyonkarahisar karayolunda mahsur kalan araç sahiplerine kumanya dağıttı.

  Kütahya-Eskişehir karayolunun 25. kilometresinde bazı tır ve çekicilerin kayarak yolu kapatması üzerine yaklaşık 15 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

  Bunun üzerine Kütahya AFAD ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ekipleri, pide, süt, börek, su ve meyve suyu gibi yiyecek ve içecekleri mahsur kalanlara ulaştırarak mağduriyetlerini giderdi.

  Araç sahipleri ise saatlerce yolda beklediklerini belirterek, muhatap bulamadıkları yönünde serzenişte bulundu.

  Öte yandan, Kütahya-Eskişehir karayolunda tırlar ve kamyonların dışındaki araçlara tek şeritten kontrollü olarak yol verilmeye başlandı.

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir