Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.658
0.53%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  Aldatma delili arayan kadın 3 yıl hapisle yargılanıyor

  Beyin Cerrahı Ebru O., boşanma davası açtığı eşinin tabletinin veri depolama alanına girip delil arayınca eşi şikayetçi oldu.
  • Haber Merkezi
  • 07.03.2016 - 09:03
  Aldatma delili arayan kadın 3 yıl hapisle yargılanıyor

  aldatma

  Ebru O. ve Mahmut Emre O. şiddetli geçimsizlik ve aldatma nedeniyle anlaşmalı boşanma kararı aldı.

  Çift, Eylül 2015'te aile mahkemesine başvurdu. Doktor Mahmut Emre O, kendi isteğiyle evden ayrıldı. Bir süre sonra tablet cihazının olmadığını fark etti. Bu durumu eşine sordu. Ancak eşi Ebru O. cihazın kendisinde olmadığını söyledi.

  EŞİ KİŞİSEL BİLGİLERİ AVUKATA YOLLADI

  iPad'ı başka bir yerde kaybettiğini düşünen koca, herhangi bir işlem yapmadı. Ancak bir gün telefonuna gelen mesaj Mahmut Emre O'yu kuşkulandırdı. Mesajın içeriğinden sanal veri depolama alanı hesabındaki bilgilerin rızası dışında üçüncü bir kişiyle paylaşıldığını anladı. Biraz araştırınca, eşinin kaybettiğini sandığı tabletine girerek kişisel bilgilerini avukatına yolladığını tespit etti, gönderilen mesajı da buldu.

  USULSÜZ DELİL EDİNME SAYILDI

  Eşi Ebru O.'nun boşanma davası için tuttuğu avukatına yolladığı mesajda, "Merhaba. Emre'nin hesabına girerek binlerce şiire ulaşabilirsiniz. Ben yeni gördüm. Okumak bile istemiyorum artık. Kendimi çok kötü hissediyorum. Siz kopyalayıp işe yarar bir şey var mı, bakarsınız lütfen" ifadeleri yer aldı.

  Bu şekilde bilgi edinmenin suç olduğunu yazdığı cevap mesajında hatırlatan avukat ise daha sonra fikrini değiştirip bilgilerin nasıl alınacağını müvekkiline tarif etti. Mahmut Emre O., bu mesajları alıp savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  3 YILA KADAR DAVA AÇILDI

  Soruşturmanın ardından Ebru O. hakkında "Bilişim sistemine girme", "Özel hayatın gizliliğini ihlâl" suçlarından 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Suçlamaları kabul etmeyen Ebru O. ise şifresini Mahmut Emre O. ile birlikte oluşturduklarını, bilgisi dışında elde etmek gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Çiftin boşanma ve usulsüz delil edinme davaları sürüyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir