Euro
15.2319
-0.36%
Dolar
13.6531
0.47%
Altın
787.2640
-0.93%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
502.671
-3.82%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  Ali İsmail Korkmaz davasında 3 sanık tahliye edildi

  Ali İsmail Korkmaz davasında 5 tutuklu sanıktan 3'ü için, yattıkları süre göz önünde bulundurularak tahliye kararı verildi.
  • 18.04.2016 - 15:24
  Ali İsmail Korkmaz davasında 3 sanık tahliye edildi

  Ali İsmail Korkmaz davasında 3 sanık tahliye edildi #1

  Eskişehir’de, Gezi Parkı eylemleri sırasında öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz ile ilgili dava, Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi tarafından usul yönünden bozulmuştu. Karar nedeniyle dava bugün Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görüldü.

  KARAR DEĞİŞMEDİ

  Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, açıkladığı kararında sanıklara yine daha önce verilen cezaların verildiğini açıkladı. Buna göre, Afyonkarahisar’da tutuklu polis memuru Mevlüt Saldoğan yeniden 10 yıl 10 ay, Çorum E Tipi Cezaevi’nde tutuklu polis memuru Yalçın Akbulut da 10 yıl hapis cezası aldı. Afyonkarahisar E Tipi Cezaevi’nde tutuklu fırıncılar İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu ve Muhammet Vatansever’e de yine 6’şar yıl 8’er ay hapis cezası verildi. Daha önce tahliye olan Ebubekir Harlar’a 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

  2 TUTUKLU İÇİN TAHLİYE KARARI ÇIKTI

  Tutuksuz polis memurları Hüseyin Engin ve Şaban Gökpınar’ın ise beraat ettiği açıklandı. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu ve Muhammet Vatansever’in, tutuklu bulundukları süreyi göz önüne alarak tahliye edilmesine karar verdi.

  HALAY ÇEKTİLER

  Kayseri Adliyesi’nde görülen Ali İsmail Korkmaz Davasını dışarıda takip edenler, duruşma sonucunu beklerken megafon ve cep telefonu hoparlörlerini açarak müzik çalıp, halay çekti. Dava öncesinde Kayseri Adliyesi önünde polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Adliye önündeki yol tek şeritli şekilde trafiğe kapatıldı. Davayı dışarıda takip eden gruplar için de demir parmaklıklarla bir alan oluşturuldu. Kendilerine ayrılan alan içerisinde toplananlar, zaman zaman, ’Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür’ diye slogan attı.


  Görüş Bildir