Euro
10.3765
-0.28%
Dolar
8.6863
-0.26%
Altın
497.54
0.1%
Borsa
1.406
-0.37%
Bitcoin
299.020
3.65%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Almanya'da Türk kökenli siyasetçiye ırkçı saldırı

  Almanya'da bugün yapılacak genel seçimlerde Sol Partiden milletvekili adayı olan Hakan Taş'ın evi taciz edildi.
  • 22.09.2013 - 05:11
  Almanya'da Türk kökenli siyasetçiye ırkçı saldırı

  Almanya da Türk kökenli siyasetçiye ırkçı saldırı #1

  Tüm dünyanın gözünün üstünde olduğu Almanya 'da bugün yapılacak genel seçimlerde ortalık gittikçe kızışıyor. Sol Partiden milletvekili adayı olan Hakan Taş'ın evinin kapısına ırkçı içerikli yazılar yazıldı.

  İLK KEZ BU KADAR İLERİ GİDİLDİ

  Berlin Eyalet Meclisi Üyesi de olan Taş, bugün seçim kampanyası çalışmaları için evden çıkarken evinin kapsında ve posta kutusunun üzerinde söz konusu ırkçı içerikli yazılara rastladığını ifade etti. Taş, kapıya kimliği belirsiz kişilerin nazi sembollerinden "SS" işareti, "Yabancılar dışarı" ve "Yakında öleceksin" şeklinde yazıların yer aldığını, posta kutusunun üzerinde benzer yazıların bulunduğunu kaydetti. Göçmen kökenlilere karşı bu tür olayların yeni olmadığını ve milletvekili adaylarına ırkçı mektuplar gönderildiğini hatırlatan Taş, "Ancak bu boyutta hiç olmadı. Benim özel alanıma girildi" ifadesini kullandı.

  SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

  Siyasetçilerin icraatlarını gerçekleştirmeleri için güvenli alanları olması gerektiğini ifade eden Taş, bu tür olaylara karşı önlemlerin alınmasını istedi. Aşırı sağcı ve yabancılara karşı yapılan çalışmalarda yer aldığına ve partisinin içişleri politika sözcülüğünü yaptığına dikkati çeken Taş, çalışmalarının tepki çekmiş olabileceğini kaydetti. Bu tür olayların hiçbir kabul edilebilir bir yanı olmadığını belirten Taş, polise suç duyurusunda bulunduğunu, suçluların bulunmasını ümit ettiğini sözlerine ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir