Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.898
-1.44%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Almanya'da yaşayan Türk doktor tedavi için Türkiye dedi

  37 yıldır Almanya'da yaşayan Türk doktor da kendini Türk hekimlere emanet etti..
  • 21.02.2012 - 12:11
  Almanya'da yaşayan Türk doktor tedavi için Türkiye dedi

  Almanya da yaşayan Türk doktor tedavi için Türkiye dedi #1

  1975'te Almanya'ya yerleşen Dr. Abdullah İlki Oğuzoğlu uzun yıllar dahiliye uzmanı olarak Duisburg'ta çalıştı, halen aynı şehirde yaşıyor.

  KANSER OLDU, TEDAVİ İÇİN TÜRKİYE'Yİ TERCİH ETTİ

  Eylül 2011'de ilk kez yaptırdığı PSA testi yüksek çıkınca yapılan biopsi ile prostat kanseri olduğunu öğrendi. Yaptığı araştırmalar sonucu Robotla ameliyat olmaya karar verdi. Sahip olduğu sağlık sigortası sayesinde başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde ameliyat olma imkanı varken O Türkiye'yi ve Türk ürologlarını tercih etti.

  Dr. Oğuzoğlu "Araştırdığımda gördüm ki Türkiye'de bu konuda deneyim oldukça fazla. Ben de bir doktor arkadaşımın tavsiyesi ile 7 yıldır robotik cerrahi yapılan Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi'nde Üroloji Uzmanı Doçent Doktor Haluk Akpınar'a kendimi emanet ettim. Aralık ayında prostatımın yarısından fazlasını kaplayan kanser robot yardımlı prostat ameliyat ile tamamen temizlendi. Çok şükür operasyon ve sonrası oldukça rahat geçti ve ek tedavi gerekmedi. Bu hafta ameliyat sonrası ilk kontrollerim için Almanya'dan geldim. Kan değerlerim ve özellikle PSA testi çok iyi çıktı. Beni yeniden sağlığıma kavuşturan doktoruma ve tüm ekibe teşekkür ediyorum." dedi.

  Almanya da yaşayan Türk doktor tedavi için Türkiye dedi #2
  Ameliyat sonrası 2. ay kontrolünde Dr. Abdullah İlki Oğuzoğlu Doç.Dr. Haluk Akpınar ile.

  'TÜRKİYE BÜYÜK İLERLEME KAYDETTİ'

  Doç.Dr. Haluk Akpınar da Türkiye'de ürolojik robotik cerrahinin büyük ilerleme kaydettiğini, ülkemizin sağlık turizmi açısından da hızla bölgesel çekim merkezi olduğunu, sunulan sağlık hizmetlerinin yüksek kalitesi nedeni ile yurtdışından da kendilerine gelen taleplerden Türk Tıbbı adına gurur duyduklarını belirtti. Dr Akpınar; "Robotik cerrahiyi ilk uygulayan merkez olarak 7 yıl önce prostat ve böbrek kanseri tedavisinde robotu bir alternatif olarak sunduğumuzda hastalarımıza bu yöntemin olası avantajlarını uzun uzun anlatıyor, geniş açıklamalar yapıyorduk, yine de hastalarımızda bu yeni yöntemle ilgili kaygılar çoktu. Yurdışı ve yurtiçindeki başarılı sonuçlar ve hasta memnuniyeti sayesinde yöntem tanındı, hem hastalar hem de hekimler tarafından benimsendi. Artık talep direk hastalarımızdan geliyor, tanı konulan hastalar direk merkezimizi arayarak robotik cerrahi yaptırmayı istiyorlar." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir