Petrol
83.22
0.43%
Euro
17.7984
0.36%
Dolar
18.4622
-0.07%
Altın
967.68
0.49%
Borsa
326
0.00%
Bitcoin
365.978
4.00%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  Altın kaplamalı araba trafikte

  Arabasını altın alaşımlı folyo ile kaplattırıp internet üzerinden satışa sundu.
  • 28.06.2012 - 09:29
  Altın kaplamalı araba trafikte

  Altın kaplamalı araba trafikte #1

  Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde bir vatandaş 2012 model otomobilini Türkiye'de ilk kez uygulanan özel bir sistemle altın alaşımlı folyo ile kaplattırarak internete satış ilanı verdi.

  7 BİN EURO'YA MAL OLDU

  Yollarda altın rengi parlaklığında gezen otomobil görenlerin büyük beğenisini kazanıyor.

  Adapazarı ilçesinde reklamcılık işi ile uğraşan Hüseyin ve Hasan Kara kardeşler yaklaşık 7 bin Euro'ya mal olan bir sistemle son model otomobillerini altın alaşımlı folyo ile kaplatarak internete satış ilanı verdi.

  TÜRKİYE'DE İLK KEZ UYGULANDI

  Kendilerine ait olan son model 1.6 motor otomobili Türkiye'de ilk kez uygulanan bir sistemle kaplayan reklamcı kardeşler; kaplama malzemesi olarak içinde altın alaşımı bulunan bir folyo tercih ettiler.

  Yaklaşık 10 günlük bir çalışmanın ardından ortaya çıkan altın kaplama otomobil görenlerin büyük beğenisini toplarken, sahipleri de otomobili internet üzerinden satışa çıkardı.

  10 GÜNLÜK BİR ÇALIŞMA

  Kardeşlerden Hüseyin Kara, bu sistemin yurt dışında yapıldığını ancak Türkiye'de olmadığını fark ettikten sonra, otomobillerini altın alaşım ile kaplattırmaya karar verdiklerini söyledi.

  Yaklaşık 10 günlük bir çalışmanın ardından ortaya çıkan otomobili internet üzerinden 80 bin TL'ye satışa çıkardıklarını söyleyen Kara, istenen her türlü araca bu sistemi uygulayabileceklerini ifade etti.

  TRAFİKTE HERKES BAKIYOR

  Diğer kardeş Hasan Kara ise insanların otomobillerine büyük merakla baktıklarını belirterek, "İnsanlar yanımıza gelerek bunu altın suyuna mı bandırdılar diye soruyor. Trafikte yanımıza yaklaşan son model lüks araçlar bile uzun süre otomobilimize bakıyorlar. Otomobilleri ile dikkat çekmek isteyenler için gerçekten de çok güzel bir uygulama" diye konuştu.

  Otomobillerine altın alaşımlı folyo kaplattırarak trafikte dikkat çekmek isteyenlerin ise keseyi biraz açması gerekiyor. Otomobilin ebadına göre değişen fiyatlar 5-10 bin Euro arasında değişiyor.


  Görüş Bildir