Euro
15.5111
-0.25%
Dolar
13.6677
-0.14%
Altın
784.05
-0.1%
Borsa
2.005
1.19%
Bitcoin
707.909
0.47%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  Altun'dan minarelerden şarkı çalınmasına ilişkin açıklama

  Fahrettin Altun, İzmir'de minarelerden şarkı çalınmasının kabul edilemez bir saldırı olduğunu söyledi.
  • DHA
  • 22.05.2020 - 04:14
  • Güncelleme : 22.05.2020 - 04:14
  Altun'dan minarelerden şarkı çalınmasına ilişkin açıklama

  İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İzmir'de camilerin merkezi ezan okuma sistemine sızarak şarkı çalınması hakkında açıklamalarda bulundu.

  "PROVAKASYONUN ÇOK ÖTESİNDE.."

  Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İzmir'de camilerimizin ses sisteminin sabote edilerek minarelerden müzik dinletilmesi kabul edilemez bir saldırıdır. Bu olay basit bir provakasyonun çok ötesinde, milletimizin kutsallarıyla savaş halinde olan bir zihniyetin yeniden filizlenme çabalarıdır. Ahlaka ve vicdana sığmayan bu edepsizliğin kimi çevrelerce sevinçle karşılanıp bir gurur payesi gibi sosyal medyada paylaşılması, bu zihniyeti açık etmektedir. Milletimizin değerlerini hazmedemeyenler her fırsatta kutsallarımıza saldırarak varlığını hissettirme çabasındadırlar" ifadelerini kullandı.

  "SÜKUT, İKRARDAN GELİR"

  Altun, dört bir yanı şehit kanlarıyla sulanmış Türkiye'de ezan seslerinin hiçbir zaman dinmeyeceğini belirttiği açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:
  "Dört bir yanı şehit kanlarıyla sulanmış, Ezan-ı Muhammedi'nin dinmemesi için nice canların toprağa düştüğü aziz vatanımızın semalarından gönüllerimizi huzura erdiren bu ulvi ses hiçbir zaman dinmeyecektir. Dinimize, ezanımıza, kutsalımıza yapılan bu saldırılara karşı bazı kesimlerin sessiz kalmaları da oldukça manidardır. Kendi toplumunun dinine, inancına ve kutsalına sahip çıkmaktan imtina edenler, tarihin sayfalarında daima utançla hatırlanmışlardır. Zira, sükut ikrardan gelir."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir