Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
498.800
1.20%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Ameliyata diye oto hırsızlığına gidiyorlarmış

  Birbirleriyle şifreli konuşan oto hırsızı çetenin konuşmaları teknik takibe yakalandı.
  • 20.04.2013 - 10:42
  Ameliyata diye oto hırsızlığına gidiyorlarmış

  Ameliyata diye oto hırsızlığına gidiyorlarmış #1

  İstanbul’dan çaldıkları otomobilleri, motor ve şasi numaralarını değiştirip çeşitli illerde piyasaya sürdükleri belirlenen oto hısızlık çetesine yönelik operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Birbirleriyle şifreli konuşan çetenin liderinin, “Ben doktor S., ameliyathaneyi hazırlayın, ameliyata geliyoruz.” şeklindeki konuşmaları teknik takibe yakalandı.

  Oto hırsızlarına yönelik çalışma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, varlığı tespit edilen bir çeteyi takibe aldı. 3 ay boyunca teknik ve fiziki takipte çete üyelerinin güvenlik kuvvetlerine yakalanmamak için birbirleriyle şifreli konuştukları belirlendi. Çete lideri S.U.’nun telefonla aradığı suç ortaklarına, “Ben doktor S., ameliyathaneyi hazırlayın, ameliyata geliyoruz.” diyerek otomobil parçalamak için hazırlık yapılması talimatlarını verdiği anlaşıldı.

  Emniyette 11 ayrı polise geliş kaydı bulunduğu anlaşılan S.U.’nun Pendik’te bir konteynerde kaldığı belirlendi. Şebekenin diğer üyelerinin de adreslerinin tespit edilmesinin ardından 4 gün önce operasyon başlatıldı. İstanbul, Giresun ve Şanlıurfa’da 26 ayrı adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, S.U.’nun da aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

  Şüphelilerle birlikte, çalıntı otomobillerden elde edildiği anlaşılan otomobil parçaları, motor ile şasi numaraları değiştirilmiş ve piyasaya sürülmek üzere hazırlanmış 7 otomobil, sahte plaka, sahte sürücü belgeleri ele geçirildi. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorgulaması yapılan şüpheliler ifadelerinde suçlamaları kabul etmedi. Polisteki işlemleri tamamlanan 10 kişi adliyeye sevk edildi.

  Emniyetten çıkarılışı esnasında çete liderinin açılım sürecine yönelik küfürlü eleştirileri, çete üyelerini bile güldürdü.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir