Euro
15.2308
-0.46%
Dolar
13.4583
-0.36%
Altın
797.1000
-0.42%
Borsa
1910
-5.02%
Bitcoin
495.416
2.14%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Amiri kadın polise tecavüz etti

  İstanbul'da yaşanan olay tüyler ürpertti.
  • 22.11.2012 - 09:08
  Amiri kadın polise tecavüz etti

  Amiri kadın polise tecavüz etti #1

  Amiri tarafından tecavüze uğrayan, dayak yiyen ve tehdit edilen kadın polis E.C, şikayetçi oldu. "Çıplak fotoğraflarını internete koyarım" diye tehdit edildiğini söyleyen E.C, bugüne kadar korktuğu için tehditlere boyun eğdiğini söyledi.

  İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın düzenlediği bir iddianameye göre korkunç olay şöyle gelişti:

  Kadın polis memuru E.C.'nin hayatını değiştiren olay, 2010 yılında Trafik Denetleme Şubesi'ne bağlı motorize ekiplerde göreve başlamasıyla değişti. “Şahinler” olarak bilinen motorize ekiplerde görev yapan E.C. 'ye, aynı ekipte görev yapan şefi B.K. ilgi duymaya başladı. İddiaya göre genç kızla ilişki kurmak isteyen B.K., meslektaşları ile birlikte düzenledikleri bir kutlama gecesinin ardından genç kızı evine bırakmayı teklif etti.

  ZORLA ÇIPLAK FOTOĞRAFLARINI ÇEKTİ

  B.K.'nın otomobiline binen E.C 'nin telefonuna yolda erkek arkadaşından mesaj geldi. E.C. 'nin elinden telefonu alıp mesajı okuyan B.K. ise genç kızı tartaklamaya başladı. Genç kızı sevdiğini söyleyen ve erkek arkadaşından ayrılarak kendisi ile birlikte olmasını isteyen B.K. isimli polis, zaman içerisinde baskısını da artırdı. Bir gün yine E.C.'yi otomobiline alan B.K., tehdit yoluyla genç kızı iç çamaşırlarına kadar soydu ve fotoğraflarını çekti. Genç kızı tehdit eden polis memuru, görüntülerle şantaj yaparak genç kıza tecavüz etmeye başladı. Korkudan boyun eğen E.C., zaman zaman yediği dayaklar nedeniyle yüzünde oluşan yaraları soran arkadaşlarına “motosikletten düştüm” diyerek yanıt vermek zorunda kaldı.

  İNTİHAR ETMEK İSTEDİ

  Şefinden kurtulmak için “C Bölgesi”ne tayinini isteyen E.C., B.K. 'nın baskı ve tecavüzlerinin devam etmesi üzerine beylik silahını başına dayayarak intihar etmek istedi, ancak yanında bulunan B.K. elinden silahı alarak kendisini engelledi. Kendisini sürekli “Ben her türlü faturayı ödemeye hazırım. Bu olaydan en çok zararı sen göreceksin. Görüntülerini internete koyarak seni herkese rezil edeceğim” şeklinde mesajlar atarak tehdit eden şefi B.K. 'nın yaptıklarına dayanamayan E.C., sonunda polise şikayette bulunmaya karar verdi. B.K. ile yaptığı tehdit dolu telefon görüşmelerini ve hakaret içerikli telefon mesajlarını delil olarak toplayan genç kız, Kağıthane Asayiş Büro Amirliği'ne müracaat ederek şikayetçi oldu.

  KENDİ RIZASIYLA İLİŞKİYE BAŞLADI

  İfadesinde rızasıyla başladığı ilişkinin daha sonra dayak ve tehditler nedeniyle korkuya dönüştüğünü, ailesinin fotoğraflarını görmesi korkusuyla zorla ilişkiye devam etmek zorunda kaldığını söyleyen E.C., şüpheli B.K. 'nın kendisine çektiği tehdit mesajlarını da delil olarak sundu.  

  Soruşturmayı tamamlayan savcılık B.K. hakkında “nitelikli cinsel saldırı, basit yaralama, hakaret, şantaj, tehdit” suçlarından 10 yıl 9 aydan 24 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle dava açtı.


  Görüş Bildir