Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
347.119
-0.49%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Anadolu Adalet Sarayı'nda korkutan yangın

  İstanbul Kartal'da bulunan Anadolu Adalet Sarayı'nda çıkan yangın büyük panik yarattı.
  • 14.03.2014 - 16:30
  Anadolu Adalet Sarayı'nda korkutan yangın

  Anadolu Adalet Sarayı nda korkutan yangın #1

  B blok alt katında izolasyon çalışması sırasında çıktığı belirtilen yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor..

  İÇERİDE KİMSE YOK

  B Blok eksi 4. kattan başlayan alevler elektrik kabloları ve yalıtım malzemelerini tutuşturdu. Bu durumdan dolayı adliyenin içine yoğun miktarda duman oluştu. Dumanlar en üst kata kadar ulaştı. Ağır Ceza mahkemelerinin bulunduğu katta Pazartesi ve Cuma günleri duruşma yapılmadığı ve bu nedenle yangın sırasında içeride çalışanlar dışında kimsenin bulunmadığı öğrenildi.

  YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

  Dumanın fark edilmesinin ardından yangına ilk müdahaleyi adliye görevli güvenlik ve personeli yaptı. Yangın tüpleri ile yapılan müdahale sırasında mahkeme kalemlerinde çalışan personel de tahliye edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan Kartal ve Maltepe itfaiye ekiplerinin dumanın kaynağına ulaşarak yangını kontrol altına aldılar. Yangın sırasında önlem olarak B Bloğun elektrikleri de kesildi.

  KISA DEVRE İDDİASI

  Yangının çıkış kaynağını araştıran itfaiye ekipleri elektrik kontağından şüphelenirken çıkan kıvılcımların yanmaz özellikteki yalıtım malzemesini tutuşturmasından dolayı yoğun dumana neden olduğunu belirttiler. Binanın dışındaki mermer kaplamanın altına yalıtım malzemesinin bulunduğu ve üzerinden geçen elektrik kablolarındaki kısa devrenin yangına neden olduğu iddia edildi.

  YARALANAN OLMADI

  Yoğun dumanın biriktiği adliyenin diğer katlarında ise görevliler tüm camları açarak dumanı tahliye etmeye çalıştılar. Yangında kimsenin yaralanmadığı öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir